Karmienie w łonie matki

Pizza i lody mogą wywołać wielkie wrażenie na maluszku przebywającym w łonie matki. Podczas ciąży wszystko, co spożywa mama, dociera do dziecka.
/ 05.05.2007 00:46
Pizza i lody mogą wywołać wielkie wrażenie na maluszku przebywającym w łonie matki. Podczas ciąży wszystko, co spożywa mama, dociera do dziecka. Nie oznacza to, że nagle, gdy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży musisz zmienić diametralnie swoją dietę. Ważne jest, żebyś codziennie dostarczała organizmowi zalecaną dawkę składników odżywczych i witamin.

Łono matki jest ostoją, która chroni dziecko. Ciało matki i dziecka stanowią jedność. Nagły wzrost lub spadek poziomu składników we krwi maluszka natychmiast powoduje reakcje organizmu matki. Dziecko jest związane z matką poprzez łożysko i pępowinę. Właśnie poprzez pępowinę dostarczane są wszystkie składniki odżywcze.

Choć dziecko w łonie matki nie jada, to jednak jego zmysł smaku już się rozwija. Około szóstego miesiąca ciąży dziecko potrafi już rozróżnić smak gorzki, słodki, kwaśny. Jeżeli np. podstawę diety matki stanowią pikantne potrawy, to dziecko do tego smaku jest przyzwyczajone. Jeśli natomiast dziecko nie miało okazji doświadczyć pikantnych przypraw, to ostry smak wód płodowych może mu sie bardzo nie podobać.

Łono matki jest tak skonstruowane, aby stanowić dla dziecka maksymalnie stabilne i bezpieczne środowisko. Tu tu maluszek doznaje wielu bodźców. Zaczyna kojarzyć zmienne nastroje mamy, poznaje kształty, zaczyna wyrabiać sobie zmysł smaku, jeszcze na długo przed swoim pierwszym posiłkiem.

(MsM)
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/17.03.2009 06:25
Znalazłam na YOU TUBE 2009 w filmie zdanie, że DZIECKO W ŁONIE MATKI JEST niekumate ! Co to znaczy?