Jak zorganizować baby shower?

Tego typu imprezy stają się coraz popularniejsze. Zobacz, jak zorganizować baby shower!
/ 28.02.2014 16:26

Imprezę taką jak baby shower do niedawna można było zobaczyć jedynie na filmach. Powoli zwyczaj ten zadomawia się również w naszym kraju. Ale czym tak naprawdę jest baby shower? Jak zorganizować takie przyjęcie i jakie prezenty najlepiej się sprawdzą? Sprawdź!

O co chodzi z baby shower?

fot. Fotolia

Czym jest baby shower?

Baby shower to przyjęcie organizowane dla kobiety oczekującej dziecka. W trakcie takiego spotkania jest obdarowywana przez inne panie prezentami, które przydadzą się jej w opiece nad maleństwem. Panie wymieniają się poradami oraz anegdotami ze swojego życia.

Jak zorganizować baby shower?

Na zorganizowanie takiego przyjęcia każde miejsce jest dobre – mieszkanie, restauracja czy niewielka, klimatyczna kafejka. Ważne, by można było stworzyć w nim wyjątkową atmosferę. Pomocne mogą w tym odpowiednie dekoracje.

Z uwagi na rosnącą popularność baby shower, w sklepach można znaleźć już ozdobne balony, talerzyki czy specjalne serpentyny. Ciekawym pomysłem jest także tort pieluszkowy, który później zostaje wręczony mamie jako prezent. Można też zorganizować np. robienie odlewów gipsowych z brzuszka przyszłej mamy lub malowanie go farbkami.

Jaki prezent dla mamy i maluszka?

Prezenty, które przygotowuje się dla kobiety oczekującej dziecka powinny być w większości praktyczne. Jednakże praktyczne wcale nie oznacza nudne czy mało estetyczne. Można kupić np. body lub pajacyka zapakowane w oryginalny sposób.

Na podstawie informacji prasowej babymama.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/12.10.2016 06:46
jak dla mnie baby shower to po prostu miła forma spędzenia czasu razem i cieszenia się z cudu jakim są narodziny, wiadomo nieodzownym elementem są prezenty dla przyszłej mamy co też na pewno pozwoli jej zmniejszyć trochę późniejsze wydatki, ostatnio na baby shower przyjaciółki zorganizowałyśmy jej piękne malowanie ciążowego brzuszka przez Panią Anię z mehendisign i była pod dużym wrażeniem efektów z którymi powstała tęż cudowna pamiątkowa sesja zdjęciowo więc myślę, że taki prezent to strzał w 10!
/12.09.2014 18:58
Baby shower to wspaniała okazja do spotkania w kobiecym gronie, zdecydowanie warto je więc zorganizować. A jak? To w dużej mierze zależy od upodobań przyszłej mamy i inwencji organizatorek. Takie przyjęcie powinno zostać zorganizowane przez przyjaciółki, mamę, siostrę - jednym słowem kobiety najbliższe przyszłej mamie. Główna bohaterka ma tylko cieszyć się chwilą i prezentami. Prezenty są bardzo ważnym elementem takiego spotkania, warto poprosić przyszłą mamę o zrobienie listy rzeczy, które będę jej niezbędne, a których jeszcze nie zakupiła. Przygotowując dekoracje, postarajmy się, by było jak najbardziej kolorowo (balony, serpentyny, transparenty). Wesołe kolory wprowadźmy także do menu! Doskonałym pomysłem będą pięknie dekorowane babeczki – jak babskie spotkanie, to na całego!
/07.07.2014 08:48
To bardzo fajny pomysł na spędzenie czasu z koleżankami tuz przed porodem, można się przede wszystkim wygadać.
POKAŻ KOMENTARZE (2)