Jak wyleczyć nietrzymanie moczu po ciąży?

Szacuje się, że problem nietrzymania moczu dotyka aż ¾ kobiet po porodzie fizjologicznym, jednakże zdarza się także u kobiet po cięciu cesarskim. Temat wstydliwy, o którym wiele mam boi się powiedzieć nawet lekarzowi. Niepotrzebnie. Teraz problem nietrzymania moczu można całkowicie wyleczyć.

Szacuje się, że problem nietrzymania moczu dotyka aż ¾ kobiet po porodzie fizjologicznym, jednakże zdarza się także u kobiet po cięciu cesarskim. Temat wstydliwy, o którym wiele mam boi się powiedzieć nawet lekarzowi. Niepotrzebnie. Teraz problem nietrzymania moczu można całkowicie wyleczyć.

Jak wyleczyć nietrzymanie moczu?

Gdy podnosisz dziecko...
Poród to ogromny wysiłek dla ciała kobiety. W zależności od wieku, kondycji fizycznej i innych biologicznych uwarunkowań, niektóre z nas szybko wracają do formy po porodzie, a niektóre znacznie dłużej. Czasem podnosząc dziecko, czy wykonując domowe czynności, zdarzają się incydenty nietrzymania moczu. Im cięższy poród, tym problem nietrzymania moczu po porodzie jest bardziej powszechny. Drugi czynnik to wysoka masa urodzeniowa dziecka. Są także badania dowodzące, że także sam przebieg porodu i praktyki położnicze mogą sprzyjać powstawaniu problemu nietrzymania moczu. Eksperci twierdzą, że pełen pęcherz moczowy przed parciem, a także parcie w momencie gdy nie ma pełnego rozwarcia, pęknięcie krocza, bądź zbyt późne nacięcie – sprzyjają powstawaniu problemu nietrzymania moczu po porodzie.

Przyczyny nietrzymania moczu
Po porodzie mięśnie dna miednicy odpowiadające za kontrolę nad pęcherzem moczowym są mocno osłabione. Podczas ciąży i porodu następuje rozluźnienie mięśni dna miednicy (mięśni Kegla) oraz zwiotczenie wiązadeł, podtrzymujących końcowy odcinek układu moczowego i płciowego, które odpowiadają za zamykanie cewki moczowej. Dodatkowo urazy krocza w czasie porodu czy uszkodzenia mieśni dna miednicy nasilają problem inkontynencji (nietrzymania moczu). Statystyki podają, że nawet 30% kobiet boryka się z problemem nietrzymania moczu jeszcze 5 lat po porodzie!

Jak wyleczyć nietrzymanie moczu?
Ostatecznością jest zabieg chirurgiczny. Jeśli czujesz, że tylko on jest w stanie ci pomóc, zapytaj o szczegóły ginekologa.

Lekarze zalecają ćwiczenie mięśni Kegla na długo przed porodem, a także – nawet przed zajściem w ciążę. Regularne wykonywanie ćwiczeń codziennie, gdzie ilość powtórzeń jest bardzo wysoka (nawet do stu razy na dobę), pomaga wyeliminować problem wysiłkowego nietrzymania moczu w znacznej większości przypadków (skuteczność sięga ponad 90%). Jednakże dla wielu kobiet problemem jest uruchomienie właściwych mięśni – panie często się mylą i zaciskają mięśnie pośladków czy ud. Ponadto konieczność systematyczności ćwiczeń i częstego ich wykonywania, wymaga dużej dozy samodyscypliny i wytrwałości.

Jak wyleczyć nietrzymanie moczu?

Z pomoca przychodzą tutaj elektrostymulatory, jak urządzenie medyczne BioBravo, przeznaczone do użytku domowego. Na Zachodzie jest on stosowany zarówno w gabinetach lekarskich, jak i przez pacjentki w domu. Możliwość stosowania urządzenia we własnych czterech ścianach to ogromny komfort dla młodej mamy, która nie musi reorganizować swojego życia pod kątem terapii – wystarczy użyć elektrostymulatora w dogodnym dla siebie momencie, np. gdy maluszek śpi. Cała sesja trwa 20 bądź 30 minut (w zależności od programu) i jedyne o czym musi pamiętać młoda mama, to codzienne używanie elektrostymulatora i wybranie właściwego programu. Prąd stosowany w elektroterapii jest niskiej częstotliwości, ale wystarczającej by pobudzić mięśnie. Umiejscowiona w pochwie sonda całkowicie wyklucza możliwość pomyłki – urządzenie trenuje właściwe mięśnie, zatem terapia jest wyjątkowo skuteczna, co potwierdziły już pierwsze testy urządzenia na polskim rynku (dystrybutor przekazał urządzenia do gabinetów lekarskich celem przeprowadzenia analiz skuteczności).To wysokiej klasy urządzenie medyczne zostało przebadane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Terapia jest całkowicie bezbolesna, stosowana regularnie pozwala całkowicie pozbyć się problemu nietrzymania moczu.

Źródło: Materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
właśnie czegoś takiego szukałam ...dzięki
/3 lata temu
Ja właśnie jestem w trakcie stosowania- stosuję już miesiąc i jest lepiej, mam nadzieję że pozbędę się tego problemu w 100%
/6 lat temu
Witam ja o BioBravo dowiedziałam się od swojego lekarza, który bardzo je polecał. Po 2 miesiącach stosowania problem z nietrzymaniem moczu już u mnie nie występuje.
POKAŻ KOMENTARZE (1)