noworodek fot. Adobe Stock

Poród przez cesarskie cięcie to „wydobyciny”. Internetowy hejt „lepszych” matek

Według niektórych kobiet cesarskie cięcie to nie poród. Co więcej - ich zdaniem - dzieci urodzone tą metodą nie mają prawa obchodzić urodzin. Powinny świętować „wydobyciny”.
Marta Kosakowska / 11.05.2018 13:34
noworodek fot. Adobe Stock

Kolejna odsłona krytyki, jaką matki fundują innym matkom. Tym razem nie chodzi jednak o sposób karmienia czy ubierania dziecka. Obiektem hejtu stał się poród. A dokładniej - cesarskie cięcie. W opinii niektórych kobiet, ta powszechnie stosowana metoda, nie zasługuje na miano porodu. Hejterki wymyśliły dla „cesarki” inną nazwę.

Krytyczne komentarze można spotkać na wielu forach internetowych dla kobiet. Tego typu miejsca przeznaczone są do wymiany doświadczeń. Kobiety udzielają sobie porad na tematy związane z ciążą, porodem oraz pielęgnacją niemowlęcia. Niektóre matki wykorzystują internet jako pole do krytyki. W sieci pojawiły się szokujące komentarze kobiet, które uważają, że poród przez cesarkę to nie poród.

Kobiety mające dzieci przez cesarkę nie mogą mówić, że urodziły dziecko. Były w ciąży, ale nie rodziły.

Według hejterek, jedyną słuszną definicją porodu jest poród naturalny. W ich przekonaniu, matką jest jedynie tak, która doświadczyła bólu porodowego.

Dla tych co nie rozumieją słowa poród. Poród to skurcze, parcie, wysiłek, ból, wyczerpanie, wydanie na świat dziecka własnymi siłami. Drogie mamy po cc - nie oszukujcie się i nie pochlebiajcie sobie.

„Wydobyciny” kontra narodziny

 

Największe emocje wzbudził wpis jednej z internautek, która cesarskie cięcie nazwała „wydobycinami”. Co więcej, kobieta uznała, że dzieci urodzone w ten sposób nie mają prawa świętować urodzin.

A wasze dzieci nie mają urodzin tylko obchodzą wydobyciny i nie ważcie się nazywać prawdziwymi matkami.

 

Szokujący post wywołał lawinę komentarzy. Wśród nich znalazło się wiele podobnych opinii. Nie zabrakło jednak wpisów kobiet, które zupełnie nie zgadzają się ze zdaniem hejterki. Internautki podkreślają, że poród przez cesarskie cięcie rzadko kiedy jest wyborem rodzącej.

Zabieg często wykonuje się z konieczności, by ratować zdrowie i życie dziecka. Ponadto rekonwalescencja po „cesarce” również niesie ze sobą różne dolegliwości. Na forach internetowych nie brakuje krzywdzących opinii, że cesarka to łatwa i przyjemna forma porodu. Warto pamiętać, że poród przez cesarskie cięcie jest naznaczony większym ryzykiem powikłań. Powrót do formy rodzącej przez „cesarkę” zwykle jest znacznie dłuższy. A na jej ciele na zawsze pozostaje blizna.

Źródło: wp.pl

Przeczytaj
:"To były silne, niekontrolowane dreszcze. Nikt mi o nich wcześniej nie powiedział!" Też doświadczyłyście ich po porodzie?
Ciężarna myślała, że to zwykłe rozstępy. Okazało się, że to alergia na... ciążę!