POLECAMY

Poród przez cesarskie cięcie to „wydobyciny”. Internetowy hejt „lepszych” matek

Według niektórych kobiet cesarskie cięcie to nie poród. Co więcej - ich zdaniem - dzieci urodzone tą metodą nie mają prawa obchodzić urodzin. Powinny świętować „wydobyciny”.
/ tydzień temu
Poród przez cesarskie cięcie to „wydobyciny”. Internetowy hejt „lepszych” matek fot. Adobe Stock

Kolejna odsłona krytyki, jaką matki fundują innym matkom. Tym razem nie chodzi jednak o sposób karmienia czy ubierania dziecka. Obiektem hejtu stał się poród. A dokładniej - cesarskie cięcie. W opinii niektórych kobiet, ta powszechnie stosowana metoda, nie zasługuje na miano porodu. Hejterki wymyśliły dla „cesarki” inną nazwę.

Krytyczne komentarze można spotkać na wielu forach internetowych dla kobiet. Tego typu miejsca przeznaczone są do wymiany doświadczeń. Kobiety udzielają sobie porad na tematy związane z ciążą, porodem oraz pielęgnacją niemowlęcia. Niektóre matki wykorzystują internet jako pole do krytyki. W sieci pojawiły się szokujące komentarze kobiet, które uważają, że poród przez cesarkę to nie poród.

Kobiety mające dzieci przez cesarkę nie mogą mówić, że urodziły dziecko. Były w ciąży, ale nie rodziły.

Według hejterek, jedyną słuszną definicją porodu jest poród naturalny. W ich przekonaniu, matką jest jedynie tak, która doświadczyła bólu porodowego.

Dla tych co nie rozumieją słowa poród. Poród to skurcze, parcie, wysiłek, ból, wyczerpanie, wydanie na świat dziecka własnymi siłami. Drogie mamy po cc - nie oszukujcie się i nie pochlebiajcie sobie.

„Wydobyciny” kontra narodziny

 

Największe emocje wzbudził wpis jednej z internautek, która cesarskie cięcie nazwała „wydobycinami”. Co więcej, kobieta uznała, że dzieci urodzone w ten sposób nie mają prawa świętować urodzin.

A wasze dzieci nie mają urodzin tylko obchodzą wydobyciny i nie ważcie się nazywać prawdziwymi matkami.

 

Szokujący post wywołał lawinę komentarzy. Wśród nich znalazło się wiele podobnych opinii. Nie zabrakło jednak wpisów kobiet, które zupełnie nie zgadzają się ze zdaniem hejterki. Internautki podkreślają, że poród przez cesarskie cięcie rzadko kiedy jest wyborem rodzącej.

Zabieg często wykonuje się z konieczności, by ratować zdrowie i życie dziecka. Ponadto rekonwalescencja po „cesarce” również niesie ze sobą różne dolegliwości. Na forach internetowych nie brakuje krzywdzących opinii, że cesarka to łatwa i przyjemna forma porodu. Warto pamiętać, że poród przez cesarskie cięcie jest naznaczony większym ryzykiem powikłań. Powrót do formy rodzącej przez „cesarkę” zwykle jest znacznie dłuższy. A na jej ciele na zawsze pozostaje blizna.

Źródło: wp.pl

Przeczytaj
:"To były silne, niekontrolowane dreszcze. Nikt mi o nich wcześniej nie powiedział!" Też doświadczyłyście ich po porodzie?
Ciężarna myślała, że to zwykłe rozstępy. Okazało się, że to alergia na... ciążę!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (24)
/wczoraj
Pierwsze dziecko rodzilam naturalnie. 12 godzin po którym dostałam potwornego krwotoku. Dziecko ważyło 4410 i 60 cm długości. Dochodziłam do siebie 6 miesięcy. Drugie dziecko rodziłam przez cc wskazanie duże dziecko. Syn ważył 4480 i 61 długie. Dochodziłam do siebie miesiąc. Nie uważam się wcale za gorszą tylko szczęśliwą bo mam zdrowe dzieci.
/przedwczoraj
Zamysł dobry, tylko nie bardzo im poszło z tym artykułem. Z jednej strony popieram, znam wiele kobiet, które rodziły przez cc tylko dlatego że bały się naturalnego porodu ale oczywiście wszystko było komentowane w stylu ona nie może bo jest za szczupła, za słaba itp choć w realiach dziewczyna nigdy na nic się nie leczyła a ciąża przebiegała prawidłowo, znam też kobiety, które mimo prawidłowej ciąży miały ciężkie porody naturalne min. Ja(pierwszy, bo drugi był jak formalna przyjemność) i choć u mnie obyło się bez cc to trzeba zrozumieć, że nie zawsze poród naturalny jest możliwy i najważniejsze nie ważne jaki poród ważne żeby dziecko urodziło zdrowe. Naturalny jest bolesny ale cialo o wiele szybciej się regeneruje, cc to operacja po której pozostaje blizna a skutki cięcia wiele kobiet odczuwa jeszcze bardzo długo.
/przedwczoraj
Ból cierpienie, skurcze utrata przytomnosci powrot i znowu to samo wszystko było, 17 godz trwało ale mam za wąska miednice i dziecko zaczęło tracić tętno dusić się i wtedy zrobiono mi cc inaczej moja maja by umarła. .... nie mają pojęcia o czym mówią głupie kobiety .......
POKAŻ KOMENTARZE (21)