Ile zabiegów cięcia cesarskiego?

Mam troje dzieci. Każda ciąża zakończyła się cesarskim cięciem. Ostatni poród odbył się 21 maja 2010. Jaki czas musi upłynąć zanim zdecyduje się na kolejną ciążę?

Ile zabiegów cięcia cesarskiego?

Mam troje dzieci. Każda ciąża zakończyła się cesarskim cięciem. Ostatni poród odbył się 21 maja 2010. Jaki czas musi upłynąć zanim zdecyduje się na kolejną ciążę? Mieszkam w Anglii i tutaj lekarze uważają, że mogę mieć jeszcze cesarki. Tylko, że miałam wycinaną bliznę przy ostatnim porodzie, ponieważ miałam zrosty. Sama zastanawiam się czy to bezpieczne?

Martyna

Zabieg cięcia cesarskiego to operacja. Każda operacja niesie ryzyko powikłań. Zarówno pierwsza jak i piąta, z tym, że każda kolejna coraz większe. Planowanie kolejnej ciąży po cięciu cesarskim najwcześniej może mieć miejsce po upływie roku. A w pani przypadku nawet więcej. O możliwych powikłaniach kolejnego cięcia cesarskiego proszę przeczytać:

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Zaszłam w kolejną ciążę rok po 3 cc. Problemów nie było, macica nie pękła więc jednak można. Jeden znany w polsce profesor wypowiedział się tak lekarze nie lubią wieloródek po cc ponieważ po otwarciu nigdy nie wiadomo co się zastanie w środku. Przy takich operacjach organy ww. nie zawsze znajdują się w oczekiwanym miejscu. Dlatego odradza się więcej cc bo to problem dla lekarza a nie pacjentki. Życzę powodzenia.