POLECAMY

Dwie macice i dwoje dzieci

W medycynie zdarzają się czasem różne anomalia, jednak fenomen jakim jest ciąża bliźniacza w dwóch macicach jednocześnie zdarza się naprawdę rzadko. Angie Cromar ma dwie macice, a w każdej po jednym dziecku!

W medycynie zdarzają się czasem różne anomalia, jednak fenomen jakim jest ciąża bliźniacza w dwóch macicach jednocześnie zdarza się naprawdę rzadko. Angie Cromar ma dwie macice, a w każdej po jednym dziecku!

Poczęcie bliźniaków to dość częste zjawisko w dziedzinie położnictwa, nie często natomiast dochodzi do niego w różnym czasie. Jak to możliwe, że jedno dziecko urodzi się wcześniej a drugie później i obydwa przyjdą na świat zdrowe?

Kobieta u której doszło do zapłodnienia w dwóch macicach wiedziała o swojej przypadłości. Dotychczas urodziła już troję dzieci, dlatego nie kryła zaskoczenia kiedy dowiedziała się o ciąży mnogiej.

Przypadłość, którą posiada 34-letnia kobieta jest prawdziwą rzadkością. Zdaniem specjalistów
tylko jedna na pięć milionów kobiet posiada taką zdolność.  W ciąże poczęte w różnych dniach zaszło na świecie blisko 100 kobiet.

Podczas pierwszego badania przyszli rodzice dowiedzieli się, że jedno z dzieci będzie starsze do drugiego o tydzień. Prawdopodobnie chłopiec i dziewczynka przyjdą na świat w tygodniowym odstępie czasowym jesienią.

Kobieta z zawodu jest pielęgniarką, wie więc jakie zagrożenia wiążą się ze skomplikowaną ciążą. Lekarze również tłumaczą, że dzieci w tak ułożonych zapłodnień mogą przyjść na świat przed planowanym terminem i mieć niedowagę typową dla wcześniaków. Rozwiązanie planowane jest za pomocą cesarskiego cięcia. 

Wspomniany przypadek nie jest jednak najciekawszą historią w dziedzinie położnictwa. W podobny sposób w 1981 roku urodziły się trojaczki. Bliźnięta z jednej macicy przyszły na świat tego samego dnia, a trzecie po ponad 2 miesiącach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
Witam :) Ja tez mam podwójna macicę, pierwsza ciążę lekarze orzekli że płód obumerły w 20 tygodniu, niestety od początku było cos nie tak, plamienia, przyjmowałam leki na podtrzymanie ciązy niestety widocznie tak sie musiało stać. Po czterech latach zaszłam ponownie w ciazy, tu wszystko od początku było w porządku, niestety na przełomie trzeciego czwartego miesiaca spadłam ze schodów myslałam ze juz po wszystkim, ale na szczescie wszystko skonczyło sie szczęsliwie, obecnie mam juz nastoletniego syna. Dodam że lekarz powiedział mi, ze jest to sytuacja gdzie może dochodzić do poronień ale równiez do zdrowych donoszonych ciąz, czego jestem żywym przykładem :) Wiec życżę moim porzedniczkom wiary a na pewno wszystko bedzie dobrze.
/7 lat temu
witaj nie jesteś sama. mam tez taką wadę. dowiedział się przy cieciu cesarskim w 28 tyg ciazy. niestety moja dzidzia przeżyła tylko jeden dzień:( dodam że pierwsza ciaże poroniłam w 12 tyg:( mam nadzieję że nadejdą te lepsze dni....
/7 lat temu
Witam :) niestety i ja mam taką przypadłośc.. I niestety pierwsze dziecko poroniłam 2 miesiące temu :( Okazało sie ze ciaża obumarła. Boje sie że nigdy nie donosze ciąży... A o tej wadzie dowiedziałam sie przy zabiegu bo wczesniej nikt nie odkrył tego.. ehhh