Domowe testy ciążowe

Testy ciążowe wykrywają obecność hormonu- gonadotropiny kosmówkowej (hCG), którego stężenie rośnie od chwili zagnieżdżenia się zarodka w śluzówce macicy.
/ 09.05.2008 21:36

Testy ciążowe wykrywają obecność hormonu- gonadotropiny kosmówkowej (hCG), którego stężenie rośnie od chwili zagnieżdżenia się zarodka w śluzówce macicy. Domowe testy ciążowe

Do wykonania testu wykorzystywana jest próbka moczu, gdyż hormon ten jest wydalany właśnie z moczem. Testy domowe są dokładne (wg producentów blisko 100%) i można wykonać je już w pierwszym dniu po terminie spodziewanej miesiączki.

Jeśli test da wynik pozytywny (dwie kreski) to możesz być niemal stuprocentowo pewna, że jesteś w ciąży (choć istnieją pewne zaburzenia hormonalne, które mogą dać pozytywny wynik). Jeśli jednak uzyskasz wynik negatywny (jedna kreska) nie masz pewności o braku ciąży. Uzyskanie negatywnego wyniku może być skutkiem nieprawidłowo wykonanego testu czy zbyt małego jeszcze stężenia hCG. W takim wypadku powinno się powtórzyć test za około 1-2 tygodnie.

Pamiętaj jednak, że test domowy nie zastępuje konsultacji i badania lekarskiego wykonywanego przez specjalistę.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/25.01.2009 19:18
niema testu domowego z krwi
/16.12.2008 13:14
minoł juz tydzien od stosunku a mom juz objawy
/16.12.2008 13:13
pomocy co moze mi pomuc aby zobaczyc ze jest sie w ciazy
POKAŻ KOMENTARZE (1)