POLECAMY

Cięcie cesarskie a solarium

Po jakim czasie od cięcia cesarskiego małżonka może udać się do solarium?
Cięcie cesarskie a solarium

Po jakim czasie od cięcia cesarskiego małżonka może udać się do solarium?

Tomek

Nic pan nie wspomina o sposobie karmienia dziecka…
Wiele mam nie potrafi zrezygnować z solarium w okresie karmienia, a opalanie w solarium może powodować przebarwienia na skórze (pod wpływem hormonów), a także wysoka temperatura może powodować gwałtowny wypływ mleka. Poniżej odpowiedź, pani która pracuje w solarium:
„Niby nie ma przeciwwskazań medycznych ale… na pewno nie w pierwszych miesiącach po porodzie. Jestem zawsze zdziwiona tymi "mamuśkami" że nie mogą powstrzymać się przez okres karmienia dla dobra dziecka, a także swojego, przecież nikt naprawdę tak dokładnie nie prowadził takich badań, serdecznie namawiam do odczekania, aż zakończy się laktacja.”
Co do pójścia do solarium po zabiegu cięcia cesarskiego, to oprócz sposobu karmienia dziecka dodatkowo jakby przeszkodą jest rana pooperacyjna. Musi być wygojona. A to najlepiej oceni lekarz ginekolog na wizycie kontrolnej. Radzę więc skorzystać małżonce z naturalnego słoneczka, które się dziś pojawiło. Będzie to przyjemne z pożytecznym - maluszek na spacerze (jeśli już podziwia świat tzn. „wychodzi” na spacery - nie napisał pan wieku dziecka) a i mama skorzysta ze słońca. Czy bez solarium mama nie jest piękna?

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)