POLECAMY

Cesarkie cięcie

W wieku 19 lat podczas wypadku samochodowego miałam pękniętą kość łonową.W szpitalu lekarze(ortopedzi) stwierdzili,że oznacza to,że będę musiała mieć w przyszłości przeprowadzone cesarskie cięcie,gdyż kość może ponownie pęknąć podczas porodu.Czy to prawda?Ostatnio czytałam o porodach w wodzie i bardzo się do nich przekonałam, ale w moim przypadku to chyba niewskazane,prawda
Cesarskie cięcie

W wieku 19 lat podczas wypadku samochodowego miałam pękniętą kość łonową.W szpitalu lekarze (ortopedzi) stwierdzili, że oznacza to, że będę musiała mieć w przyszłości przeprowadzone cesarskie cięcie, gdyż kość może ponownie pęknąć podczas porodu.Czy to prawda? Ostatnio czytałam o porodach w wodzie i bardzo się do nich przekonałam, ale w moim przypadku to chyba niewskazane, prawda? Dziękuję z góry za odpowiedź  i pozdrawiam serdecznie!


Anna
Myślę, że istnieje pewne ryzyko rozejścia się spojenia łonowego, ale o tym czy konieczne jest cięcie cesarskie zdecyduje lekarz ginekolog po konsultacji z ortopedą (badanie w ciąży). Podobnie o tym czy może rodzić pani w wodzie zdecydują te same osoby. Istnieje kilka przeciwwskazań do porodu w wodzie np.zaburzenia w tętnie płodu, wcześniactwo- w którym wymagane jest nacięcie krocza.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)