Brak badania kontrolnego po poronieniu

Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Spóźniał mi się okres więc zrobiłam 2 testy, które wyszły pozytywnie. Po paru dniach zaczęłam krwawić i wylatywały skrzepy krwi.
/ 11.05.2011 12:48

Brak badania kontrolnego po poronieniu

Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Spóźniał mi się okres więc zrobiłam 2 testy, które wyszły pozytywnie. Po paru dniach zaczęłam krwawić i wylatywały skrzepy krwi. Udałam się do lekarza, który stwierdził, że to dopiero prawdopodobnie drugi tydzień ciąży. Organizm nie przyjął tej ciąży i się oczyszcza. Nie zalecił żadnych badań. Martwię się bo za 9 dni lecę z mężem do Grecji na wczasy (nie wiem czego mam unikać). Kiedy powinnam zgłosić się do jakiegoś lekarza ginekologa żeby sprawdził czy macica się oczyściła. Podkreślę, że 4 miesiące temu w 8 tygodniu ciąży poroniłam i w Polsce miałam zabieg łyżeczkowania.

Asia

Ciąża została potwierdzona i doszło do poronienia. Generalnie po poronieniu dokonuje się wyłyżeczkowania jamy macicy. Czasami w niskich tygodniach ciąży tak jak w pani przypadku lekarze nie wykonują łyżeczkowania jamy macicy, ale wykonują badanie kontrolne (badanie usg) czy jednak nie pozostały resztki po poronieniu. Wówczas należy przeprowadzić wyłyżeczkowanie jamy macicy. Często poronienie we wczesnym etapie ciąży jest poronieniem zupełnym- a więc poronieniem jednoczasowym.  Według mnie zanim poleci pani na wczasy powinna pani mieć wykonane kontrolne badanie usg i ewentualnie zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy. O postępowaniu po wyłyżeczkowaniu proszę przeczytać tutaj:

Postępowanie po wyłyżeczkowaniu

Jesli wystąpi u pani gorączka, bóle brzucha, nasilające się krwawienie proszę jak najszybciej udac się do ginekologa. W przypadku wyjazdu powinna pani unikac mocnego słońca i przemęczania się. Zanim pani uda się na wczasy proszę odbyc wizytę u lekarza.

Serdecznie pozdrawiam