POLECAMY

Ból po cewniku

Jestem mama trzymiesięcznego Antosia. Rodziłam go poprzez cesarskie cięcie. Sam poród wspominam znakomicie, ale najgorszy był cewnik.
Ból po cewniku

Witam. Jestem mamą trzymiesięcznego Antosia. Rodziłam go poprzez cesarskie cięcie. Sam poród wspominam znakomicie, ale najgorszy był cewnik. Cały czas od momentu założenia do wyjęcia go to było coś okropnego. Mój problem polega na tym, że do dziś odczuwam jego skutki. Tzn. bardzo boli mnie ujście cewki moczowej. Do tego stopnia, że nie mogę się myć i ból podczas współżycia jest nie do opisania. Można porównać go do bólu rany. Czy może mi pani coś poradzić i czy takie objawy mogą być konsekwencją cewnika? Pozdrawiam.


aga
Długotrwałe stosowanie cewnika Foleya może się wiązać z powikłaniami - cewnik może być bowiem źródłem utrzymujących się zakażeń układu moczowego, może powodować mechaniczne urazy w cewce moczowej i szyi pęcherza. Jednak te skutki pojawiają się raczej po długotrwałym stosowaniu cewnika, np. u leżących pacjentów, którzy cewnik maja zakładany na dłuższy czas. Jednak kobiety, które cewnik miały założone tylko na czas zabiegu operacyjnego i pierwszą dobę po zabiegu, raczej takich dolegliwości nie zgłaszają. Dlatego jeśli odczuwa pani aż tak duży dyskomfort, proszę udać się do lekarza. Warto też wykonać badanie moczu. Do tego czasu proszę podmywać się korą dębu (zioła można je kupić w aptece) - mają właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Też miałam ten problem. Okłady z ziół Vagolavit i nagietka działają znakomicie oraz stosowanie prewencyjnie kapsułek żurawinowych (kupowałam Prouro ze względu na dodatkową obecność witaminy C).