POLECAMY

Bliski poród

Od ponad tygodnia mam nieregularne skurcze, twardnienie brzucha, bóle takie jak na miesiączkę, nasilającą się wydzielinę (upławy) i czuję chodząc i leżąc ciągle ból macicy tak jakby mi puchła w środku, a jestem w ponad 38 tyg. ciąży.
Bliski poród

Od ponad tygodnia mam nieregularne skurcze, twardnienie brzucha, bóle takie jak na miesiączkę, nasilającą się wydzielinę (upławy) i czuję chodząc i leżąc ciągle ból macicy tak jakby mi puchła w środku, a jestem w ponad 38 tyg. ciąży. Czy to wszystko oznacza zbliżający się poród? Bardzo mi ciężko i chciałabym już urodzić a to czekanie mnie tylko dobija!!! Ile to jeszcze może potrwać???

Krysia
Pani czeka do terminu tzn. jest jakiś określony cel, a co mają powiedzieć te kobiety, które są już po terminie i czekają – tak jakby nie wiadomo na co? Wiem, to dla pani żadne pocieszenie. Objawy, które pani opisuje świadczą o zbliżającym się porodzie. Jednak nie można określić ile to jeszcze będzie trwać (lekarz przypuszczalnie mógłby to ocenić po badaniu konsystencji szyjki, jej rozwarciu – jeśli jest, po tym czy nastąpiło obniżenie dna macicy tzn. brzuch się obniżył). Położnictwo to taka dziedzina wiedzy, w której przez godzinę może się wiele zmienić. Skoro jest pani tak ciężko – życzę szybkiego porodu.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)