POLECAMY

Azalia - antykoncepcja dla karmiących

Karmię piersią więc ginekolog przypisał mi tabletki Azalia. Nie wiem tylko kiedy powinnam rozpocząć przyjmowanie ich (ulotka informuje, że pierwszego dnia miesiączki), gdyż z tego co wiem przy karmieniu na razie nie powinnam mieć miesiączki.
Azalia - antykoncepcja dla karmiących

Karmię piersią więc ginekolog przypisał mi tabletki Azalia. Nie wiem tylko kiedy powinnam rozpocząć przyjmowanie ich (ulotka informuje, że pierwszego dnia miesiączki), gdyż z tego co wiem przy karmieniu na razie nie powinnam mieć miesiączki. Zaznaczam że jestem już 6 tyg po porodzie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

D-nika

Proszę zażyć pierwszą tabletkę w dzień, który sama pani sobie wybierze np. dzisiaj lub jutro. Proszę tylko pamiętać o tym, że tabletki należy zażywać codziennie o tej samej porze np. zawsze o 12.00. Po 7 dniach przyjmowania tabletek będzie pani skutecznie zabezpieczona przed ciążą.


Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (19)
/6 lat temu
hej a ja nieprzeczytalam ulotyki wzielam tydzien przed miesiaczka 1 a jak juz przeczytakam to 2 wzielam jak mialam okres ibiore juz codziennie o tej samej porze to jestem zabespieczona czy nie czy zle wzielam co mam zrobic
/7 lat temu
Witam!karmię piersią 18miesięcy zażywam Azalie wczoraj zapomniałam jej wziąść dziś miałam stosunek i pominiętą tabletkę zażyłam o stałej porze. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże?
/8 lat temu
Witam! Karmię piersią więc lekarz przepisał mi Azalię. Zaczęłam ją brać gdy dziecko miało prawie 3 miesiące. Po wzięciu dziesięciu tabletek dostałam ,,okres''. Teraz jestem przy drugim blistrze i na razie nie mam żadnego krwawienia. Czuję się jakby miało coś być , ale nic niema. Do tego mam bóle głowy, pleców, brzucha, nóg. Dodam jeszcze brak śluzu odkąd zaczęłam brać te tabletki. Czy to są prawidłowe objawy, czy powinnam iść do lekarza? Proszę o poradę eksperta.
POKAŻ KOMENTARZE (16)