POLECAMY

ABC porodu

Poród to emocjonujące przeżycie. Jak się do niego przygotować? Jak rozpoznać, że poród właśnie się zaczął? Jak przebiegają poszczególne fazy porodu? Jakie sposoby rodzenia mamy do wyboru? Dowiedz się więcej na temat porodu.
ABC porodu

Jak obliczyć datę porodu?

Każda z nas może oszacować datę przyjścia na świat swojego maleństwa. Jak poznać datę urodzin naszego dziecka? Jest na to kilka sposobów.

Dowiedz się: Jak obliczyć datę porodu?

Oznaki porodu

Czy to już? Jakie są oznaki porodu? Przed wystąpieniem akcji porodowej mogą wystąpić specyficzne symptomy, wskazujące, że poród zacznie się już niedługo! Jakie są zwiastuny porodu? Co robić, gdy poczujesz silne skurcze?

Przeczytaj: Oznaki porodu - jak je rozpoznać?

Co zabrać do szpitala?

O czym trzeba pamiętać, jadąc do szpitala na poród? Jakie przedmioty przydadzą ci się podczas porodu i po nim? Warto zapoznać się z poniższą listą i mieć skapowaną "walizkę rodzącej" w pogotowiu.

Polecamy: Walizka rodzącej - co zabrać ze sobą do szpitala?

Jak rodzić?

Są różne porody. Możesz rodzić w szpitalu podczas tzw. porodu rodzinnego, w towarzystwie męża. Dojrzałe i zdrowe mamy mogą zdecydować się na poród w domu. Dowiedz się, na czym polega poród w wodzie.

Poród w szpitalu
Poród w domu

Poród w wodzie

Przebieg porodu

Ta chwila nadeszła - dziecko nadchodzi na świat! Ale poród trwa i ma swoje okresy, które trwają czasami nawet do kilku czy kilkunastu godzin. Dowiedz się więcej o tym, czego możesz się spodziewać w konkretnych fazach porodu.

Pierwszy okres porodu
Drugi okres porodu

Trzeci okres porodu

Czwarty okres porodu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)