POLECAMY

8 tydzień połogu

Mam mały problem, choć mój lekarz uważa że problemu nie ma. Otóż w 4 tygodniu po porodzie skończyły się upławy, jednak w 6 pojawiły się ponownie bardzo silne krwawienia, podobne jak w parę dób po porodzie. Lekarz uważa to za miesiączkę, a muszę także podkreślić, że karmię dziecko piersią. Skończyłam krwawić 2 dni temu.
8 tydzień połogu

Mam mały problem, choć mój lekarz uważa że problemu nie ma. Otóż w 4 tygodniu po porodzie skończyły się upławy, jednak w 6 pojawiły się ponownie bardzo silne krwawienia, podobne jak w parę dób po porodzie. Lekarz uważa to za miesiączkę, a muszę także podkreślić, że karmię dziecko piersią. Skończyłam krwawić 2 dni temu. Ale muszę także podkreślić, że krwawieniom tym towarzyszą silne bóle podbrzusza. Przypominają one mi ból taki, jak przed porodem, nasilają się co jakiś czas największą częstotliwość mają nad ranem, jest to wówczas silny kłujący ból. Czy powinnam skontaktować się z innym lekarzem? Nie jestem pewna opinii tego lekarza ponieważ te bóle zdają się jakby z dnia na dzień coraz silniejsze .


Arletkafilarska

Decyzja należy do pani - jeśli nie ufa pani swojemu lekarzowi, to warto skonsultować diagnozę z innym lekarzem choćby dla tzw. „świętego spokoju”.
Karmienie piersią nie uniemożliwia nadejścia miesiączki - niektóre kobiety dostają miesiączkę miesiąc po porodzie a inne dziewięć, trzynaście miesięcy itd. po porodzie. Więc bardzo prawdopodobne, że to miesiączka.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 lat temu
Witam! Ja karmiłam piersią synka rok czasu i mimo to miesiączkę dostałam równo miesiąc po porodzie i do tej pory (a synek ma prawie 13 mcy) miesiączki mam regularnie co miesiąc. Fakt, że w pierwszych miesiącach okres był różny czasem słaby i trwał dosyć krótko, a czasem bardziej nasilony i bolesny.