POLECAMY

Zdrowa kąpiel dla Twojego dziecka

Z chwilą gdy przychodzi na świat nasze dziecko, wszystko inne schodzi na dalszy plan. Świat zaczyna się kręcić wokół naszego maleństwa. Robimy co tylko się da, żeby rosło i rozwijało się zdrowo. Niestety, życie w XXI wieku rzuca nam kolejne wyzwania - coraz więcej dzieci już od pierwszych miesięcy życia zapada na różne choroby skóry.
Z chwilą gdy przychodzi na świat nasze dziecko, wszystko inne schodzi na dalszy plan. Świat zaczyna się kręcić wokół naszego maleństwa. Robimy co tylko się da, żeby rosło i rozwijało się zdrowo. Niestety, życie w XXI wieku rzuca nam kolejne  wyzwania - coraz więcej dzieci już od pierwszych miesięcy życia zapada na różne choroby skóry.

Zdrowa kąpiel dla Twojego dziecka

Delikatna, niedojrzała, dwukrotnie cieńsza od skóry dorosłego człowieka reaguje na ból, dotyk, zmiany temperatury i szkodliwe działania środowiska zewnętrznego. Dopiero w wieku 2-3 lat skóra dziecka zaczyna przypominać budową i funkcją skórę osoby dorosłej. Do tego czasu nasze maleństwo zdane jest na naszą opiekę.

Koncerny kosmetyczne prześcigają się w ofertach produktów dla dzieci. Z ekranów telewizorów, billboardów i z wiat przystanków autobusowych uśmiechnięte twarze zachęcają nas do kupna nowych produktów „dla dzieci”,  które są „ultra delikatne” i „bezpieczne”. Wysyp nowinek kosmetycznych do pielęgnacji ciała dzieci nie idzie jednak w parze z poprawą zdrowia skóry bobasów. Coraz więcej już kilkumiesięcznych dzieci choruje na Atopowe Zapalenie Skóry. Każdy kto spotkał się z tą chorobą wie, jak długotrwałe i uciążliwe dla naszej pociechy potrafi być leczenie.  Najnowsze badania wskazują, że odpowiedzialną za tą chorobę nie jest jak dotychczas sądzono alergen, a brak odpowiedniego białka w skórze dziecka. Wobec pojawiających się nowych faktów, lekarze zalecają kurację, która opiera się na odpowiednim natłuszczaniu skóry niemowlaka. Zachowanie odpowiedniej higieny  jest priorytetem i pomocą  w walce z AZS, a także innymi chorobami skóry niemowlęcia.  Delikatne ciało dziecka, umyte za pomocą mikrobąbelków,  wchłania kremy, maści, oliwki znacznie efektywniej niż po tradycyjnej kąpieli w wanience.

Pięć lat temu w Japonii opatentowano i skonstruowano systemy mikrobąbelkowych kąpieli, które są niczym innym jak pielęgnacją ciała tylko czystą wodą i powietrzem. Dotychczas w Europie nieznane, okazują się bardzo skuteczne i zaczynają pojawiać się w coraz większej ilości domów i mieszkań na Starym Kontynencie. Taką naturalną kąpiel można przeprowadzić pod strumieniem mikrobąbelków w kabinie prysznicowej lub w wannie w każdym mieszkaniu. Wystarczy w miejsce istniejącej głowicy prysznicowej, zamontować w prosty i szybki sposób unikalną, chronioną patentem japońską głowicę, która za pomocą wbudowanego generatora wytwarza mikrobąbelki -  ultra drobne, wypełnione powietrzem bąbelki wodne o średnicy czterokrotnie mniejszej od średnicy pojedynczego włosa. Mycie skóry za pomocą natrysku pod strumieniem mikrobąbelków jest metodą całkowicie bezpieczną. Mikrobąbelki potrafią dokładnie oczyścić ciało bez użycia jakichkolwiek detergentów jak mydła, płyny kąpielowe  czy szampony. Delikatnie wnikając w pory skóry i pękając,  wymiatają wręcz wszelkie zanieczyszczenia ze skóry, dostarczają jej znaczne ilości cząsteczek tlenu i wody. Poza tym sterylizują i dezodoryzują skórę, usuwając drobnoustroje, nawilżają naskórek i poprawiają cyrkulację krwi w skórze. Głębokie nawilżenie sprawia, że skóra jest bardziej gładka i elastyczna. Ciało jest doskonale przygotowane na „pokąpielowe” zabiegi pielęgnacyjne. Po klasycznej kąpieli na ciele naszego dziecka pozostają niezauważalne gołym okiem resztki niewypłukanych szamponów, płynów czyszczących czy mydeł. Może się to stać przyczyną stanów zapalnych w postaci zaczerwienienia, plam, wysypki, swędzenia skóry i w konsekwencji prowadzić  do poważnych uczuleń. Nowoczesny, naturalny, całkowicie bezpieczny japoński system myjący pozwala dokładnie usunąć wszelkie pozostałości chemicznych detergentów ze skóry dziecka. Japońskie testy pokazały, że strumień wody wypełnionej mikrobąbelkami zmywa nawet wodoodporny marker bez użycia jakichkolwiek środków myjących!

W Japonii system mikrobąbelkowych kąpieli  tylko czystą wodą i powietrzem jest  z powodzeniem stosowany do mycia  bardzo delikatnej skóry malutkich dzieci, nie osłabiając przy tym płaszcza lipidowego, dzięki temu nadmiernie jej nie wysusza.
Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka wymaga od nas poświęcenia. Czasami wielokrotnie w ciągu dnia. Jest to jednak wysiłek opłacalny i warty podjęcia, ponieważ zdrowie i dobre samopoczucie naszego dziecka już we wczesnym dzieciństwie będzie miało wpływ na całe dorosłe życie.


Joanna Chamerska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/2 lata temu
Moim zdaniem trzeba po prostu obserwować dziecko i to jak reaguje jego delikatna skóra - bo o tym nie można zapominać, że skóra maluszków jest bardzo delikatna. Mojemu niuńkowi bardzo pasuje Balneum ten pielęgnacyjny olejek na bazie naturalnego, oczyszczonego oleju sojowego. Nic mu sie nie dzieje po nim, ma fajną, miękka, delikatną skórę dzięki niemu.
/2 lata temu
nigdy nie stosowałam tego pielęgnacyjnego olejku ale mamy z balneum kojący olejek, też jest na bazie oleju sojowego i jakiegoś środka antyświądowego, dzięki czemu przynosi ulgę naszej córeczce i łagodzi podrażnienia. A co do obserwacji to czy to dziecko czy to osoba dorosłą trzeba zważać na czynniki zewnętrzne.
/7 lat temu
Chcialbym dowiedziec sie cos wiecej o tym systemie kapieli babelkowych gdzie to mozna kupic ??
POKAŻ KOMENTARZE (2)