POLECAMY

Zaparcia u malucha

Witam, mój 3-tygodniowy synek ma zaparcia.
Zaparcia u malucha

Witam, mój 3-tygodniowy synek ma zaparcia. Karmię go mlekiem sztucznym, dawałam mu również koperek i rumianek, ale nie chce za bardzo pić. Bardzo płacze, pręży się i robi się czerwony. Daję mu również kropelki na kolkę sab, bo również ją miewa. Bardzo proszę o pomoc.


GOSIA
Proszę zastosować tzw. zmyłkę - niech butelkę z herbatka koperkową lub rumiankową spróbuje podać tato lub ktoś inny. Nie ma innej rady jak dopajanie dziecka, ponieważ dzieci karmione sztucznie mają większa skłonność do zaparć. Czasami można włożyć kawałeczek naturalnego masła do odbytu maluszka - ono ułatwia oddanie stolca (zmiękcza masę kałową). Proszę układać maluszka na brzuszku lub masować brzuszek zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Podczas karmienia dbać o to, aby smoczek był zawsze wypełniony mlekiem lub herbatką, aby dziecko nie łykało powietrza. Po karmieniu trzymać maluszka do odbicia. Gdyby zaparcia utrzymywały się przez kilka dni, proszę udać się do pediatry, ponieważ może być konieczna zmiana mieszanki mlecznej.

Pozdrawiam serdecznie


Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Dziecko karmione butelką powinno być DOPAJANE WODĄ!! Wtedy nie ma żadnych zaparć ani problemów z wypróżnieniem się. Sposoby które opisała zapewne pani położna są przestarzałe, moja polozna jak jej powiedzialam o dopajaniu wodą ktoro skutecznie zliwkidowaly problem "suchej kupki" zaparć i bólu brzuszka u mojego dziecka karmionego wylącznie mlekiem modyfikowanym to zrobila oczy jak 5-zlotowki niedowierzając ze nie potrzebne są żadne herbatki. Przed kazdym karmieniem podaje najpierw wode w tej samej butelce, pozniej jak sie napije wystarczajaco to odlewam nadmiar wsypuje mleko moyfikowane tak jak w instrukcji, ok 2 minut picia wody jak chce mozna wiecej. Dziecko chce tez pic oprocz jedzenia, w piersi matek najpierw leci wodniste mleko na pragnienie a pozniej gęste na głód. Podawanie samego mleka modyfikowanego "jedzenia" sprawia ze dzieci sie odwadniają i nie mogą zrobic kupy, bardzo je to boli a jak juz sie udaje to kupa sie sypie jak kamyczki z pupy bo dziecko nie pije wody!!! Slysze co chwile historie dzieci lądujących z gorączką przez to w szpitalu i niestety ale polskie polozne mają mierną wiedze na ten temat a herbatki wiecie czemu pomagaja?? Bo glownym skladnikiem jest wlasnie WODA. To pomaga nie herbatka. Moj syn meczyl sie kilka dni, pozniej zaczelam go dopajac i 3 miesiace jak robi piekne kupki i nie mam zadnych problemow w tej kwestii. Niech kazda mama sprobuje oszczedzicie cierpienia dziecku i to jak szybko, efekty beda juz po kilku godzinach dopajania. Mowcie o tym poloznym, niech wkoncu pomogą jakiemus dziecku z tym problemem.
/6 lat temu
ja tez daje dziecku na zaparcia lactoral, widze ze dziala, uzupelnia bowiem flore bakteryjna przewodu pokarmowego uskuteczniajac jego prace, co najwaznijesze nie uzalenia
/6 lat temu
na zaparcia dobrze jest takze podawac dziecku lactoral, jest to probiotyk dla dzieci, ktory poprawia prace ukladu pokarmowego, dla niemowlat jest bezsmakowy, a dla starszych owocowy, moje dziecko uwielbia nektarynkowy:)