POLECAMY

Jesteś zwolenniczką pieluszek tetrowych? Lepiej to przeczytaj!

Pieluszki jednorazowe mają więcej zalet, niż te wykonane z tetry.
Jesteś zwolenniczką pieluszek tetrowych? Lepiej to przeczytaj! fot. Fotolia

Choć pieluszki tetrowe teoretycznie dawno odeszły już do lamusa, ostanie trendy w stronę ekologii sprawiają, że mamy zastanawiają się nad powrotem do pieluszek z tetry zamiast dotychczas stosowanych pieluszek jednorazowych. Czy wybierają słusznie?

Dlaczego mamy decydują się na stosowanie pieluszek z tetry?

Ważnym powodem jest to, że są one produkowane z naturalnych włókien. Pieluchy tetrowe zmniejszają ryzyko pojawienia się uczulenia i nie uciskają brzuszka dziecka. Niska cena za sztukę, która dodatkowo przeznaczona jest do wielokrotnego użytku, to również argument „za”.

Jednak ryzyko odparzenia skóry dziecka jest większe, niż w przypadku jednorazówek, ponieważ zmoczona pieluszka nie wchłania moczu i przylega do skóry maluszka. Tetrową pieluchę trudniej jest też utrzymać na miejscu, zwłaszcza, gdy dziecko zaczyna raczkować, co tym samym zwiększa ryzyko zabrudzenia ubranka

Zalety pieluszek jednorazowych

Pieluszki jednorazowe dają przede wszystkim poczucie komfortu dla dziecka i wygody dla rodzica. Poza tym są polecane ze względu na:

1. Szybkość wchłaniania

Mocz jest błyskawicznie wchłaniany dzięki specjalnej włókninie przepuszczającej wilgoć tylko w jedną stronę oraz żelowi, który wiąże go wewnątrz.

2. Mniejsze ryzyko odparzeń

Skóra malucha, dzięki wyeliminowaniu kontaktu z wilgocią, jest mniej narażona na odparzenia, które częściej występują przy użyciu pieluszek tetrowych.

3. Nieprzesiąkanie

Dzięki ściągaczom po bokach zawartość pieluchy nie wydostaje się na zewnątrz.

4. Kształtowanie ustawienia nóżek

Odpowiednio profilowany kształt pieluszek wymusza prawidłową pozycję dla stawów biodrowych malucha.

5. Higienę i wygodę

Pieluszki jednorazowe nie dopuszczają bakterii z zewnątrz i sprawdzają się na dłuższych wyjazdach.

Sprawdź też:

Na podstawie materiałów prasowych Feedo.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 miesięcy temu
Dzisiejsze mamy stosujące wielorazowe pieluszki praktycznie nie używają tetry. Artykuł jest nierzetelny - utożsamia wielorazówki z tetrą, a tymczasem istnieją pieluszki z bambusa, mikrofibry, konopi, innych włókien. Do tego są wkładki "sucha pupa" niedopuszczające wilgoci do pupy. Utrzymywanie pieluszki na miejscu to kwestia użytego otulacza czy kieszonki, ale autor artykułu chyba nie ma pojęcia o istnieniu takich rzeczy...
/2 lata temu
Perfidna reklama szkodliwych jednorazówek. Cala tablica mendelejewa jest w tych pieluchach. Rozkładaja sie setki lat. U chlopcow moga nawet powodowac bezplodnosc bo znacznie podnosza temperature w okolicach krocza.