Zakończenie antykoncepcji hormonalnej

Od 5 listopada 2009 przestałam brać tabletki antykoncepcyjne.
Zakończenie antykoncepcji hormonalnej

Od 5 listopada 2009 przestałam brać tabletki antykoncepcyjne. Okres dostałam dopiero 17-20 grudnia. Teraz czekam na kolejny okres, który dość długo się nie pojawia, gdyż dziś jest 4 luty. Nie wiem co mam robić? Czy dalej czekać czy zgłosić się do lekarza? Czym może być to spowodowane?

Aga
W pierwszych trzech miesiącach po odstawieniu leków antykoncepcyjnych cykle mogą być nieco nieregularne. Jeśli po tych trzech miesiącach cykle nadal są nieregularne należy skontaktować się z lekarzem. Ponieważ występujące dolegliwości najprawdopodobniej nie są związane z odstawieniem hormonów. U pani jednak już długo nie ma kolejnej miesiączki. Myślę, że powinna pani już teraz udać się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)