POLECAMY

Zahamowany wypływ pokarmu

Karmię małą piersią i jest, było wszystko ok aż... któregoś dnia jadła dość długo z jednej piersi i ta pierś widocznie się zmniejszyła, ale to normalne więc mówię następnym razem z drugiej tak pokarmię i będzie ok... ale... z drugiej piersi jest problem.
Zahamowany wypływ pokarmu

Karmię małą piersią i jest, było wszystko ok aż... któregoś dnia jadła dość długo z jednej piersi i ta pierś widocznie się zmniejszyła, ale to normalne więc mówię następnym razem z drugiej tak pokarmię i będzie ok... ale... z drugiej piersi jest problem. Niby mleko leci itd. ale nie do końca:karmię np. 10 min później nie chce lecieć i ja czuję i widzę, że pierś wciąż jest pełna. Co to jest??? Zatkanie przewodu mlekowego czy co? Co z tym robić? Aaa pierś w sumie mnie nie boli i jakieś delikatne zgrubienia niby są, ale wydaje mi się, że były i wcześniej... aaa i stan ten trwa już z 5 dni.
Wioleta
Proszę jak najczęściej przystawiać córeczkę właśnie do tej „podejrzanej piersi”. Powinna pani ocenić swoją technikę karmienia czy jest ona prawidłowa. Przed przystawieniem dziecka do piersi proszę wziąć ciepły prysznic – aby pobudzić wypływ mleka. W czasie między karmieniami może pani zrobić na pierś okład z liści kapusty.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
moja dwutygodniowa córka nie chce ssac piersi. odciagam pokarm i daje jej w butelce 60 ml. czy to wystarczy??