POLECAMY

Za małe usta do karmienia?

Proszę o pomoc co mam robić? Urodziłam córeczkę i nie chce brać piersi, położne w szpitalu mówią, że nie może złapać sutka bo ma małe usteczka.

Za małe usta do karmienia?

Proszę o pomoc co mam robić? Urodziłam córeczkę i nie chce brać piersi, położne w szpitalu mówią, że nie może złapać sutka bo ma małe usteczka. Wydaje się, że pokarmu nie mam bo zaczęła się druga doba a piersi nie nabrzmiewają. Będąc w ciąży płynęła mi siara z piersi więc myślałam, że będę karmiła. Jestem zrozpaczona, co robić? Ciągle zabierają dzieciątko do karmienia?
 

Ewa

Co robić? Nie dawać maluszka do karmienia butelkę tylko jak najczęściej przystawiać córeczkę do piersi. Jeszcze o takim problemie nikt nie słyszał, że dziecko ma za małe usteczka do karmienia piersią. A nawet gdyby tak było to może pani odciągać pokarm i podawać swoje mleko a nie modyfikowane. Proszę zapytać o pokazanie prawidłowej techniki karmienia piersią. Proponuję przeczytać o mechanizmie powstawania pokarmu w publikacji:

Ciemne piwo na laktację?

Im częściej dziecko ssie tym więcej jest pokarmu. A jak dziecko nie ssie nie ma sygnały, że potrzebny jest pokarm. Nie u każdej kobiety karmiącej pojawia się nawał pokarmu. Proszę się nie poddawać- dla córeczki jest najlepsze mleko mamusi. Więcej wiary i cierpliwości. Warto też skorzystać z wizyty w poradni laktacyjnej.

Naprawa błędów w karmieniu

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)