POLECAMY

Wygląd stolca przy nietolerancji pokarmu

Mój synek ma 5 tygodni i dzisiaj cały dzień był niespokojny, miał trudności ze snem , a późnym wieczorem zrobił kupę. Martwi mnie, że ta kupa była zielona , było w niej dużo białych grudek i troszkę nitek śluzowych jakby. Do tego miała brzydki kwaśny zapach, który było czuć jeszcze zanim zdjęłam pieluchę.
Wygląd stolca w nietolerancji pokarmu

Mój synek ma 5 tygodni i dzisiaj cały dzień był niespokojny, miał trudności ze snem , a późnym wieczorem zrobił kupę. Martwi mnie , że ta kupa była zielona , było w niej dużo białych grudek i troszkę nitek śluzowych jakby. Do tego miała brzydki kwaśny zapach , który było czuć jeszcze zanim zdjęłam pieluchę. Karmię dziecko piersią , ale dzisiaj podałam raz po południu 90 ml mleka modyfikowanego nestle premium 1, ponieważ musiałam nagle wyjść z domu a nie miałam odciągniętego pokarmu a wiedziałam, że najdalej za pół godz. mały będzie głodny, więc naszykowałam buteleczkę tego mleka i jak był głodny podałam. Co może być przyczyną takiej kupki u mojego synka, czy to to mleko modyfikowane, czy może jakaś alergia? Bardzo mnie to martwi i prosiłabym o szybką odpowiedź jeśli jest się czym martwić. Pozdrawiam.

Jusmarkl
Taki wygląd stolca był wynikiem nietolerancji podanej mieszanki mlecznej. W przypadku nietolerancji objawy występują późno po jedzeniu (stolec został oddany późnym wieczorem) natomiast w przypadku alergii organizm daje natychmiastową reakcję. Proszę podać dziecku herbatkę z kopru włoskiego. Obciążenie układu trawiennego powinno minąć. Jednak gdyby takie stolce nie ustąpiły proszę udać się do pediatry. Myślę, że ta mieszanka nie jest odpowiednia dla pani maluszka.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
ostatni okres miałam 30 kwietnia. Zrobiłam test ciążowy- wynik pozytywny. Mam już dwóch wspaniałych synów, ale myśl o kolejnym porodzie spędza mi sen z powiek. RATUNKU!!!
/9 lat temu
Czy zauwazyłas tez ze u Twojego dziecka pojawiły sie wzdecia brzuszka ?