Wybieramy organizer na akcesoria dla niemowląt

Do pielęgnacji niemowlęcia używa się wielu rzeczy. Niestety często zdarza się tak, że jakimś cudem to, co jest w danej chwili najbardziej potrzebne zawsze gdzieś znika. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad zakupem organizera, w którym bez problemu pomieścisz wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria dla swojego niemowlęcia.
/ 18.07.2013 10:42

Torba Be All  Ju Ju Be. fot. materiały prasowe Pawłowska Media

Organizery idealne na spacery

Specjalnie z myślą o rodzicach, którzy często wychodzą z dziećmi na spacery, stworzono specjalne torby – organizery. Są torby uniwersalne, sprzedawane często razem z wózkami – posiadają one wówczas z reguły ten sam kolor i wzór co wózek. Jednakże można już dostać także torby projektowane z myślą o kobietach, które na spacerze z dzieckiem chcą wyglądać elegancko, a jednocześnie posiadać praktyczną torbę. Swoim wyglądem zewnętrznym nie odbiegają one znacznie od zwykłych damskich torebek, czasami są tylko trochę większe.

Na przykład torby Be All Ju Ju Be są niezwykle praktyczne – można je spakować na spacery do parku, ale i na dłuższe podróże samochodem. Każdy model posiada wiele przegródek. Należy wymienić tutaj między innymi zamykaną kieszonkę na chusteczki nawilżane oraz pieluszki. Do każdej takiej torby dołączony jest przewijak wykonany z antybakteryjnej gąbki, która „zapamiętuje” kształt ciała dziecka i się do niego dostosowuje. Są tu także kieszenie termiczne na butelki. Przydają się one szczególnie, jeśli wychodzimy na długi spacer z dzieckiem, które regularnie pije mleko modyfikowane.

Jeśli zaś mamy starsze dziecko i często zabieramy dla niego przekąski, naszą zmorą stają się okruszki pozostające po ciastkach i wafelkach wewnątrz torby. Jednakże projektanci tych toreb pomyśleli również o tym – na dnie znajdują się otworki, dzięki którym zachowana jest w niej czystość. Jest też tutaj osobna przegródka na drobiazgi mamy – klucze, szminkę czy też telefon komórkowy. Dodatkowo pokrycie wykonane z materiału z domieszką teflonu i antybakteryjna powłoka chronią przed zawilgoceniem, pleśnią i bakteriami.

Polecamy: Kupujemy fotelik samochodowy dla niemowlaka - porada

Organizery na rzeczy dziecka w formie mebli

Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się oczywiście, jeśli dziecko ma swój pokoik i jest on dość spory, gdyż takie meble często łączą się z szafami lub regałami na ubranka dziecięce. Można w nich pomieścić naprawdę dużo rzeczy, jednak ich wadą jest to, że mają duże wymiary i nie można ich przenosić. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które mają małe mieszkania są organizery wykonane z materiału, które zawiesza się przy łóżeczku malucha.

Organizer przenośny skórzany B.Box. fot. materiały prasowe Pawłowska Media

Organizery przenośnie

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem może okazać się zaopatrzenie się w przenośny organizer. Małe organizery mają wystarczająco dużo miejsca na to by pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria do pielęgnacji dziecka, jednocześnie z łatwością można je przenieść z miejsca na miejsce, a nawet zabrać ze sobą, gdy wychodzi się z dzieckiem z wizytą do znajomych lub do rodziny. Często są one również estetycznie wykonane, jak na przykład organizer przenośny B.Box, który wykończony został skórą. Podobnie jak inne tego rodzaju przedmioty posiada on miejsce na chusteczki nawilżane, schowek na pieluszki, szufladę na wszelkiego rodzaju kremy i drobiazgi.

Polecamy: W nosidełku czy na rękach – w jaki sposób nosić noworodka?

Organizer przenośny skórzany B.Box cena: 199 zł, .babymama.pl

Torba Be All  Ju Ju Be: 459 zł, babymama.pl

Źródło: Materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: Zakup łóżeczka dla dziecka – porada