Wczesne ząbkowanie

Mam 4 miesięczną córeczkę i jakiś tydzień temu wybiły jej się pierwsze ząbki na dole. Mam wrażenie, że troszeczkę za wcześnie.
/ 15.09.2007 23:27

Wczesne ząbkowanie

Mam 4 miesięczną córeczkę i jakiś tydzień temu wybiły jej się pierwsze ząbki na dole. Mam wrażenie, że troszeczkę za wcześnie. Ale słyszałam, że jak dziecko ząbkuje wcześniej to lepiej to znosi. Ja też zauważyłam, że moja dzidzia prawie w ogóle nie marudzi. Przesypia całe
noce. Obawiam się, że jeśli ząbki wychodzą tak wcześnie to mogą być słabsze.

Ania

Obecnie coraz częściej dzieci ząbkują wcześniej niż przewiduje schemat ząbkowania. Nawet jeśli uważamy, że za wcześnie nic z tym nie zrobimy:) to indywidualna sprawa. Ząbki już wyszły nie cofniemy tego. Na proces ząbkowania nie ma reguły- jedno dziecko, które ząbkuje wcześniej przechodzi to prawie bezboleśnie a inne nie. Czy ząbki są słabsze? Niekoniecznie tak musi być. Jednak warto pamiętać o tym, że mogą być bardziej podatne na próchnicę gdy mama już teraz nie będzie myła dziecku ząbków. Gdy będzie pani podawać dziecku kaszkę z butelki należy po niej umyć dziecku zęby- by resztki kaszy w nocy nie osadzały się na szkliwie (próchnica butelkowa). Dlatego warto wcześnie podawać kaszę łyżeczką i umyć zęby po posiłku.

Zobacz:

Jak zapobiegać próchnicy u niemowlęcia?,

Jak dbać o zęby dzieci?,

Pierwsza przygoda z myciem zębów

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/31.12.2012 15:20
Mojej Madzi pierwszy ząbek wyszedł w 5 miesiącu, była bardzo nie spokojna, płaczliwa, marudna, nie wiedziałam o co chodzi aż tu patrzę ząbek, miewała również gorączkę, podawałam jej w tym okresie Milifen, na który bardzo dobrze zareagowała, ma truskawkowy smak więc chętnie go przyjęła. Teraz jesteśmy na etapie trojek.