Wczesne macierzyństwo?

Chyba jestem w ciąży, mam wszystkie książkowe objawy- brak miesiączkowania, częste oddawanie moczu, wzmożony apetyt, napuchnięte piersi i wzdęty brzuch.
Wczesne macierzyństwo?

Mam na imię Karolina mam 17 lat. Chyba jestem w ciąży, mam wszystkie książkowe objawy- brak miesiączkowania, częste oddawanie moczu, wzmożony apetyt, napuchnięte piersi i wzdęty brzuch. Odrzucam papierosy mdli mnie na sam ich zapach. Biegunki i osłabienia itd.. boję się zrobić test, ponieważ my bardzo z chłopakiem pragniemy tego dziecka a boję się, że to tylko ciąża urojona i że nie jestem. Co zrobić:(??

Szczęśliwa
Droga Karolino pewnie się na mnie zdenerwujesz, ale...usiądź i przemyśl czy wiek 17 lat to czas na świadome macierzyństwo??? Czy palenie papierosów przed poczęciem to dobre przygotowanie do ciąży?? Już na wstępie chcesz truć maleństwo (na szczęście już cię odrzuciło od papierosów). Posiadanie dziecka to nie tylko jego urodzenie i przytulanie- mam nadzieję, że jesteś tego świadoma – ty i twój chłopak. A teraz już o twojej sytuacji – wszystkie wymienione objawy mogą świadczyć o ciąży, ale nie są to pewne objawy ciąży. Jeśli opóźnia ci się miesiączka wykonaj test ciążowy z porannego moczu. Jeśli nie wykonasz testu a miesiączka się nie pojawi, nie dowiesz się, czy jesteś w ciąży czy nie.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
To chyba jakiś żart! Kto zachodzi w ciążę planowaną w w wieku 17 lat??
/9 lat temu
Bardzo się cieszę że do tematu ciąży podchodzisz z entuzjazmem, ale czy nie wydaje ci się że to trochę za wcześnie? Rozumiem dziewczyny teraz bardzo szybko zaczynają współżyć z mężczyznami. Jednak jeżeli okazało się że nie jesteś w ciąży to pomyśl o konsekwencjach. Czy nie jesteście za młodzi. Nie jestem zwolenniczką "młodziutkich mam" chociaż sama urodziłam dziecko całkiem niedawno (mam 23 lata). Co ze szkołą? przecież dzieciątko jakby nie patrzeć kosztuje! Trzeba zapewnić maluszkowi jak najlepszy start w życie. Czyli na sam pierw mieć chociaż w pewnym stopniu unormowane życie. Wykształcenie, stworzenie warunków aby nie zastanawiać się później że nie masz za co dać jeść takiej małej istotce.