Upławy i brak miesiączki

Od kilku miesięcy (po połogu oraz krótkiej infekcji i leczeniu trwającym około 2-3 tygodni) cierpię na dość silne upławy.

Upławy i brak miesiączki

Od kilku miesięcy (po połogu oraz krótkiej infekcji i leczeniu trwającym około 2-3 tygodni) cierpię na dość silne upławy. Z pochwy wydziela się obfity, białawy, czasem lekko żółtawy i nieprzyjemnie pachnący śluz. Ostatnio objawy się nasiliły. Nie odczuwam swędzenia ani pieczenia. Przez cały ten czas nie miałam okresu. Karmienie piersią skończyłam około 3 miesięcy temu. Martwię się, że coś jest nie tak. A przede wszystkim czy to w porządku, że jeszcze nie mam okresu? Czy powinnam zgłosić się do lekarza?

Paulina

Zawsze w przypadku nieprawidłowej wydzieliny pochwowej należy udać się do ginekologa. Miesiączka zwykle powraca tuż po zakończeniu karmienia piersią. Jednak jest to sprawa indywidualna. Warto pamiętać o tym, że zazwyczaj owulacja poprzedza krwawienie a więc może dojść do poczęcia w przypadku braku antykoncepcji. Koniecznie proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Wydzielina, którą Pani opisuje nie wydaje się być prawidłowa. Wizyta u lekarza jest konieczna. Zgadzam się również z tym, że karmienie piersią nie jest metoda antykoncepcyjną i miesiączka może wystąpić w różnym czasie po porodzie.