POLECAMY

Uczulenie u niemowląt na kosmetyki i konserwanty

Przyglądając się składowi pokarmów i kosmetyków ciężko jest oprzeć się wrażeniu, ze każdy z nich może być szkodliwy dla zdrowia dorosłego człowieka, a co dopiero niemowlęcia. Przyjrzyj się bliżej temu, co może szkodzić Twojemu maluchowi i jak wybierać te produkty, które uchronią go przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych!
Uczulenie u niemowląt na kosmetyki i konserwanty

Jakie kosmetyki uczulają?

Czy kosmetyki mogą uczulić dzieci? Te produkowane z myślą o dzieciach może niekoniecznie, ale te „dla dorosłych” owszem. Przy każdym fizycznym kontakcie z naszą pociechą narażamy je na oddziaływanie lakieru do włosów, perfum czy wszelkich kosmetyków kolorowych. Ponadto, dzieci mogą źle znosić substancje zawarte w proszkach do prania, środkach czystości, odświeżaczach powietrza, nie wspominając o klimatyzacji, sierści czy kurzu. Dlatego warto obserwować każdą zmianę w żywieniu i otoczeniu dziecka, by, z powodu chybionej diagnozy, nie zrobić mu jeszcze większej krzywdy.

Czytaj też: Jakie produkty mogą wywołać alergię u dziecka?

Chemiczne jedzenie

Benzoesan sodu, glutaminian sodu, kwas soborowy to najczęściej dodawane do produktów substancje poprawiające smak i wygląd. Są nie tylko zwyczajnie niezdrowe, ale i niebezpieczne, szczególnie dla rozwijającego się organizmu dziecka. Aby ich unikać, trzeba dokładnie studiować etykiety na opakowaniach i wybierać produkty pochodzenia naturalnego.

Konserwanty, barwniki i substancje smakowe mogą powodować nie tylko reakcje alergiczne, ale również takie dolegliwości jak: bóle i zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, podrażnienie przewodu pokarmowego, wymioty, biegunkę, zaburzenia trawienia czy nawet astmę.

Sztuczne produkty to miedzy innymi kostki rosołowe, konserwy, gotowe dania, zupy w proszku czy mieszanki przypraw. Koniecznie unikaj ich układając jadłospis dla swojego malucha, nawet jeśli dziecko nie jest alergikiem!

Polecamy: Czy Twoje dziecko ma alergię wziewną?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)