Toksoplazmoza wrodzona

3 lata temu straciłam dziecko. Urodziłam w terminie synka z rozpoznaniem toksoplazmozy wrodzonej. Żył 10 dni. Miał bardzo dużo wad wrodzonych.
/ 20.07.2011 13:03

Toksoplazmoza wrodzona

3 lata temu straciłam dziecko. Urodziłam w terminie synka z rozpoznaniem toksoplazmozy wrodzonej. Żył 10 dni. Miał bardzo dużo wad wrodzonych. Jak można się wyleczyć, żeby mieć zdrowe dzieci w przyszłości? Czy jest jakaś szansa? Jeśli mam podobno dystrofię wewnątrz- maciczną?

Paulina

Dystrofia wewnątrzmaciczna to zaburzenie rozwoju wewnątrzmacicznego (rozwoju płodu), a przychodzący na świat noworodek jest za mały w stosunku do czasu trwania ciąży. Przyczyną może być zaburzenie rozwoju zarodka i płodu w następstwie zakażeń. Dystrofia wewnątrzmaciczna nie dotyczy pani tylko dotyczyła rozwijającego się płodu. Przyczyną mogło być właśnie zakażenie toksoplazmozą. Synek miał toksoplazmozę wrodzoną bo pani w ciąży przechodziła toksoplazmozę. Przechorowanie toksoplazmozy powoduje wytworzenie przeciwciał czego wynikiem jest odporność. Obecnie toksoplazmoza pani nie zagraża. Przed próbą poczęcia warto udać się do ginekologa, przez 3-6 miesięcy przyjmować kwas foliowy oraz wykonać badanie poziomu przeciwciał.

Zobacz:

Toksoplazmoza

Pozdrawiam serdecznie