POLECAMY

Toksoplazmoza wrodzona

3 lata temu straciłam dziecko. Urodziłam w terminie synka z rozpoznaniem toksoplazmozy wrodzonej. Żył 10 dni. Miał bardzo dużo wad wrodzonych.

Toksoplazmoza wrodzona

3 lata temu straciłam dziecko. Urodziłam w terminie synka z rozpoznaniem toksoplazmozy wrodzonej. Żył 10 dni. Miał bardzo dużo wad wrodzonych. Jak można się wyleczyć, żeby mieć zdrowe dzieci w przyszłości? Czy jest jakaś szansa? Jeśli mam podobno dystrofię wewnątrz- maciczną?

Paulina

Dystrofia wewnątrzmaciczna to zaburzenie rozwoju wewnątrzmacicznego (rozwoju płodu), a przychodzący na świat noworodek jest za mały w stosunku do czasu trwania ciąży. Przyczyną może być zaburzenie rozwoju zarodka i płodu w następstwie zakażeń. Dystrofia wewnątrzmaciczna nie dotyczy pani tylko dotyczyła rozwijającego się płodu. Przyczyną mogło być właśnie zakażenie toksoplazmozą. Synek miał toksoplazmozę wrodzoną bo pani w ciąży przechodziła toksoplazmozę. Przechorowanie toksoplazmozy powoduje wytworzenie przeciwciał czego wynikiem jest odporność. Obecnie toksoplazmoza pani nie zagraża. Przed próbą poczęcia warto udać się do ginekologa, przez 3-6 miesięcy przyjmować kwas foliowy oraz wykonać badanie poziomu przeciwciał.

Zobacz:

Toksoplazmoza

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
Żenujące zachowanie sklepu. Prezent zamówiony jako niespodzianka na konkretne świeto dociera długo po czasie! Tak nie wolno robić. Wysyłka książek i innych zamowionych rzeczy może się przesunąć o kilka dni, ale prezent otrzymanay daleko po dniu urodzin traci swój urok i zawstydza ofierodawcę. A miał być słodką, elegancką niespodzianką. Firma nie dorosła do tego co oferuje. Nie dba o klienta. UWAŻAJCIE i trzymajcie się z daleka.
/9 lat temu
Nie polecam tej firmy. Zamówiłem (i zapłaciłem) za "telegram" (ha,ha) 8.bm. czekoladowy, by na Walentynki doterł. Do dziś - 16.bm. nie otrzymałem przesyłki. Moja negatywna opinia została usunięta i brak jakiejkolwiek próby w wyjaśnieniu tej sytuacji ze strony sklepu. Może i oni osiągneli sukces - dla mnie kontakt z tą firmą to totalna porażka !!!