Test po 5 dniach?

Mój chłopak 18 czerwca wrócił z Niemiec. Kochaliśmy się i nastąpił wytrysk do mojej pochwy. Następnego dnia odbyło się to samo tzn. wytrysk.
/ 11.06.2008 21:57

Test po 5 dniach?

Mój chłopak 18 czerwca wrócił z Niemiec. Kochaliśmy się i nastąpił wytrysk do mojej pochwy. Następnego dnia odbyło się to samo tzn. wytrysk. Czuję się osłabiona. Nie chce mi się już palić papierosów zaraz kreci mi się w głowie. Jestem ciągle senna, ciągle chce mi się jeść lecz dostałam miesiączkę. Od zapłodnienia minęły 2 tygodnie a miesiączkę dostałam 27 czerwca. Jest skąpa. My chcemy dziecka. Ja nie wiem co robić? Robiłam test 5 dni od zapłodnienia tylko, że popełniłam błąd bo zrobiłam go po wypiciu kawy, wody i po śniadaniu.

Natalia

Błąd to pani popełniła wykonując test ciążowy po 5 dniach od dnia, w którym mogło dojść do zapłodnienia. Żaden test nie wykazałby w takim terminie ciąży nawet gdyby doszło do zapłodnienia. Domowy test ciążowy należy wykonywać z próbki porannego moczu (owszem nie zaleca się przyjmować płynów przed wykonaniem testu). Najbardziej czuły domowy test ciążowy (czułość mniejsza od 500 IU/l )może wykazać ciążę 10 dni po zapłodnieniu. Podobnie badanie beta Hcg w krwi. To tak na przyszłość kiedy wykonać pierwszy test ciążowy. To, że pojawiła się miesiączka raczej przemawia za tym, że do zapłodnienia nie doszło. Objawy, które pani opisała są to subiektywne objawy ciąży. Jeśli jednak miesiączka ma inny charakter niż zwykle proszę wykonać test ciążowy. Życzę owocnych starań.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)