POLECAMY

Tabletki anty a test ciążowy

Od kilku lat biorę dianę 35. w ostatnim czasie zapomniałam o tabletce (przerwa powyżej 12 h- pierwszy tydzień brania tabletek). ponieważ wcześniej odbyłam stosunek, jest ryzyko ze zaszłam w ciążę:( nie jestem gotowa do roli matki. Mam pytanie- po ilu dniach mogę zrobić test ciążowy by być pewna jego wyniku?
Tabletki anty a test ciążowy

Od kilku lat biorę dianę 35. W ostatnim czasie zapomniałam o tabletce (przerwa powyżej 12 h- pierwszy tydzień brania tabletek). Ponieważ wcześniej odbyłam stosunek, jest ryzyko, że zaszłam w ciążę. Nie jestem gotowa do roli matki. Mam pytanie - po ilu dniach mogę zrobić test ciążowy by być pewna jego wyniku?


Martusia

Test wykrywa ciąże w dniu spodziewanej miesiączki lub kilka dni później. Ale czemu nie jest pani gotowa do roli matki?? Czy to młody wiek?? Czy inne sprawy, może warto nad tym pomyśleć- czasami „spadają" na nas nietypowe sytuacje ale potem okazuje się, że to piękne sytuacje.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/3 lata temu
witam,24 grudnia zazylam standardowo tabletke o godz 10,25 grudnia pominelam tabletke(była to czwarta tabletka)26 grudnia po powrocie do domu zazylamdwie tabletki na raz(z 25 i 26grudnia)po godz 14,na drugi dzień miałam plamienie,niezabezpieczalismy sie dodatkowo przez następne 7 dn,ikrwawienie z odst dostałam 13 stycznia ,zaczelam przyjmować drugie opakowanie 19 stycznia,tegosamegodnia i nastepnegomialam plamienie,dzis zaczelam mieć bialy gesty sluz z grudkami,zrobilam test ale był już wieczor,wyszedł negatywny.czy w pełni mogę ufac testowi czy dla pewności powtórzyć test?dalej biore tabletki i chciałabym mieć pewność ,pozdrawiam
/8 lat temu
podejrzewam ze moge być w ciąży, podczas przerwy 7-dniowej nie zabezpieczyliśmy się ale zaczęłam brać już kolejne opakowanie nie wiem kiedy moge zrobić test czy po zakończeniu opakowania czy moge podczas brania tabletek. jakich kolwiek dolegliwości jeszcze nie mam.
/8 lat temu
witam , kochalam sie z partnerem podczas 7 dniowej przerwy , po zakonczeniu tej przerwy nie zamierzam brac juz tabletek antykoncepcyjnych . Czy moglam w czasie 7 dniach przerwy zajsc w ciaze , nie zaczynajac nastepnego opakowania ?
POKAŻ KOMENTARZE (12)