Suche termofory dla dzieci – modne i praktyczne

Czym jest suchy termofor? Czy gumowy termofor jest odpowiedni dla małego dziecka? Jak stosować termofory dla dzieci, aby zapobiec kolce?
/ 08.05.2015 12:49

termofory dla dzieci

fot. Cocomilo

Czy gumowy termofor jest bezpieczny dla dziecka?

Termofory są znane nam od lat. Od pokoleń służyły przede wszystkim do ogrzewania się w domu w czasie mrozów, przy przeziębieniach, do ukojenia bólu oraz terapii cieplnej. Pewnie każdy z nas pamięta te gumowe, napełniane ciepłą wodą… Pomimo tego, że faktycznie najdłużej utrzymują one ciepło nie są dobrym rozwiązaniem dla dzieci.

Gumowe termofory po jakimś czasie rozszczelniają się i mogą być nawet niebezpieczne dla ciekawskiego dziecka. Znane są bowiem przypadki oparzeń dzieci z powodu wycieku gorącej wody z takiego termofora.

Suche termofory dla dzieci – co to takiego?

Dla dzieci zalecane jest stosowanie suchych termoforów, czyli takich, których wypełnienie stanowi łuska gryczana, pestki wiśni czy pszenica. Takie termofory z pewnością nie spowodują oparzeń, są wielokrotnego użytku, a jeśli są dobrze wykonane, czyli posiadają zdejmowany pokrowiec, można je spokojnie prać.

Zobacz także: Jakie cechy musi posiadać bezpieczna zabawka?

Suchy termofor – grzeje i zapobiega kolce

Suche termoforki stosuje się do nagrzewania brzuszka przed masażem antykolkowym, zimą położony w nóżkach dziecka sprawi, że będzie mu cieplutko, a w czasie choroby można go też wkładać  do łóżeczka, żeby maleństwo się wygrzało i wypociło, pomoże także na zatoki.

Często termofory dla dzieci szyte są w kształcie zwierzątek, do których dzieci lubią się przytulić przed zaśnięciem, a dodatkowa warstwa materiału stanowiąca dekoracyjny pokrowiec zabezpiecza przed poparzeniem i dłużej utrzymuje ciepło. Dobrym pomysłem jest włożenie go do wózka w zimie, ponieważ przy mrozach świetnie się sprawdzi, gdy nasza pociecha potrzebuje więcej ciepła.

Te osoby, które doświadczyły u swoich dzieci kolki, wiedzą jak trudny jest to czas i jak bardzo jest to męczące zarówno dla  rodziców jak i dzieci. Rodzice spodziewający się dziecka lub szukający sposobów na ukojenie bólu u maluszka potrzebują w związku z tym odpowiedzi na pytanie „co robić?”.  Dziecięca kolka zazwyczaj zaczyna się około 2-3 tygodnia życia, nasila się w 2 miesiącu, natomiast zaczyna słabnąć około 3. miesiąca.

Najczęściej gdy zdrowe dziecko płacze przez 3 godziny lub dłużej bez powodu (pieluszka nie jest mokra, dziecko jest najedzone, nie jest mu za ciepło ani za zimno) to z całą pewnością objawy kolki.

Przyczyn kolki czasem próżno szukać, lecz istnieją sprawdzone sposoby na złagodzenie jej objawów, a jednym z nich jest właśnie ciepły okład na brzuszek suchym termoforem.

Ciepły suchy termofor to wspaniały przyjaciel dziecka!

Ciepła poduszeczka-termoforek stanowi dla maluszków „bezpieczną przystań”. Jest ona nie tylko użyteczna w przypadku bólu i kolek, lecz także dzięki niej dzieci czują się bezpieczne, ponieważ wcześniej ogrzewane były ciałem matki i na to wspomnienie uspokajają się i wyciszają.

Niemowlaki, które przyzwyczają się do takiego termoforka często później traktują go jako swojego najlepszego przyjaciela zarówno do snu jak i zabawy, tym bardziej, że szeleszczące wypełnienie dodatkowo wpływa na rozwój zdolności poznawczych dziecka.

Zobacz także: Przegląd suchych termoforów dla dziecka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)