Suche termofory dla dzieci – modne i praktyczne

Czym jest suchy termofor? Czy gumowy termofor jest odpowiedni dla małego dziecka? Jak stosować termofory dla dzieci, aby zapobiec kolce?

termofory dla dzieci

fot. Cocomilo

Czy gumowy termofor jest bezpieczny dla dziecka?

Termofory są znane nam od lat. Od pokoleń służyły przede wszystkim do ogrzewania się w domu w czasie mrozów, przy przeziębieniach, do ukojenia bólu oraz terapii cieplnej. Pewnie każdy z nas pamięta te gumowe, napełniane ciepłą wodą… Pomimo tego, że faktycznie najdłużej utrzymują one ciepło nie są dobrym rozwiązaniem dla dzieci.

Gumowe termofory po jakimś czasie rozszczelniają się i mogą być nawet niebezpieczne dla ciekawskiego dziecka. Znane są bowiem przypadki oparzeń dzieci z powodu wycieku gorącej wody z takiego termofora.

Suche termofory dla dzieci – co to takiego?

Dla dzieci zalecane jest stosowanie suchych termoforów, czyli takich, których wypełnienie stanowi łuska gryczana, pestki wiśni czy pszenica. Takie termofory z pewnością nie spowodują oparzeń, są wielokrotnego użytku, a jeśli są dobrze wykonane, czyli posiadają zdejmowany pokrowiec, można je spokojnie prać.

Zobacz także: Jakie cechy musi posiadać bezpieczna zabawka?

Suchy termofor – grzeje i zapobiega kolce

Suche termoforki stosuje się do nagrzewania brzuszka przed masażem antykolkowym, zimą położony w nóżkach dziecka sprawi, że będzie mu cieplutko, a w czasie choroby można go też wkładać  do łóżeczka, żeby maleństwo się wygrzało i wypociło, pomoże także na zatoki.

Często termofory dla dzieci szyte są w kształcie zwierzątek, do których dzieci lubią się przytulić przed zaśnięciem, a dodatkowa warstwa materiału stanowiąca dekoracyjny pokrowiec zabezpiecza przed poparzeniem i dłużej utrzymuje ciepło. Dobrym pomysłem jest włożenie go do wózka w zimie, ponieważ przy mrozach świetnie się sprawdzi, gdy nasza pociecha potrzebuje więcej ciepła.

Te osoby, które doświadczyły u swoich dzieci kolki, wiedzą jak trudny jest to czas i jak bardzo jest to męczące zarówno dla  rodziców jak i dzieci. Rodzice spodziewający się dziecka lub szukający sposobów na ukojenie bólu u maluszka potrzebują w związku z tym odpowiedzi na pytanie „co robić?”.  Dziecięca kolka zazwyczaj zaczyna się około 2-3 tygodnia życia, nasila się w 2 miesiącu, natomiast zaczyna słabnąć około 3. miesiąca.

Najczęściej gdy zdrowe dziecko płacze przez 3 godziny lub dłużej bez powodu (pieluszka nie jest mokra, dziecko jest najedzone, nie jest mu za ciepło ani za zimno) to z całą pewnością objawy kolki.

Przyczyn kolki czasem próżno szukać, lecz istnieją sprawdzone sposoby na złagodzenie jej objawów, a jednym z nich jest właśnie ciepły okład na brzuszek suchym termoforem.

Ciepły suchy termofor to wspaniały przyjaciel dziecka!

Ciepła poduszeczka-termoforek stanowi dla maluszków „bezpieczną przystań”. Jest ona nie tylko użyteczna w przypadku bólu i kolek, lecz także dzięki niej dzieci czują się bezpieczne, ponieważ wcześniej ogrzewane były ciałem matki i na to wspomnienie uspokajają się i wyciszają.

Niemowlaki, które przyzwyczają się do takiego termoforka często później traktują go jako swojego najlepszego przyjaciela zarówno do snu jak i zabawy, tym bardziej, że szeleszczące wypełnienie dodatkowo wpływa na rozwój zdolności poznawczych dziecka.

Zobacz także: Przegląd suchych termoforów dla dziecka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)