Strach przed ginekologiem a brak miesiączki

Mam 16 lat. Moja mama i moja siostra dostały miesiączki w młodym wieku a ja nadal jej nie mam. Mam 162 i ważę 62 kg. Mam wszystkie oznaki dojrzewania...
/ 30.09.2016 09:13

Strach przed ginekologiem a brak miesiączki

Mam 16 lat. Moja mama i moja siostra dostały miesiączki w młodym wieku a ja nadal jej nie mam. Mam 162 i ważę 62 kg. Mam wszystkie oznaki dojrzewania duże piersi i śluz, którego jest dość dużo. Nie wiem czemu jeszcze nie mam okresu. Boję się, że to coś poważnego a boję się wizyty u ginekologa. Proszę o pomoc.

Makucha

Boisz się wizyty u ginekologa – rozumiem bo to coś nowego, ale również boisz się, że to coś poważnego… Ile czasu potrafisz nic z tym nie zrobić? Siedzenie w domu i banie się nie doprowadzi do postawienia diagnozy. Spróbuj zorientować się czy w twojej miejscowości przyjmuje ginekolog-endokrynolog. Byćmoże przyjmuje ginekolog dziecięcy i dziewczęcy, jeśli nie chcesz udać się do ginekologa „dla dorosłych”. Prawdopodobnie lekarz zleci wykonanie badań poziomu hormonów przysadkowych (FSH, LH i TSH) oraz poziom estradiolu. Trzeba sprawdzić czy jest konkretna przyczyna braku miesiączki.

Zobacz także: