POLECAMY

Staramy się o dziecko...

Witam, mam pytanie: planujemy z mężem dziecko, przez osiem lat z małymi przerwami zażywałam tabletki.
Staramy się o dziecko

Witam, mam pytanie: planujemy z mężem dziecko, przez osiem lat z małymi przerwami zażywałam tabletki, odstawiłam w lipcu '08 ,a jest już kwiecień '09 i NIC - czy to jest normalne?

Pijawa


Myślę, że warto wybrać się do ginekologa na wizytę kontrolną. Już spory kawałek czasu minął od odstawienia antykoncepcji. Czasami potrzeba kilku cykli na to, aby miesiączki były w miarę regularne itd. Tabletki antykoncepcyjne to chemiczna ingerencja w naturalny cykl kobiety, która w jakiś sposób go zmienia. Generalnie mówi się, że po odstawieniu tabletek warto odczekać 3-6 cykli na „usunięcie” skutków antykoncepcji (tabletki te powodują zmiany w błonie śluzowej macicy, które przy szybkim zajściu w ciążę mogą powodować trudności w zagnieżdżeniu się zarodka) i dopiero starać się o potomstwo. U pani ten okres już minął, więc warto udać się do ginekologa - oceni, czy występuje u pani owulacja w czasie cyklu, czy nie ma jakichś zmian utrudniających zajście w ciążę, być może trzeba będzie przyjmować Luteinę.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
my staramy się 8 miesięcy i dopiero teraz odkryłam portal dla kobiet starających sie i duuużo mi to pomaga. Mam nadzieję, że wkrótce się uda!
/7 lat temu
Luteina też nie jest obojętna dla organizmu.Ja po niej mało się nie wykrwawiłam i tak bardzo działała mi na psychikę,że myślałam,że rozniosę wszystko.Przemyśl swoje postępowanie i zdiagnozuj przyczynę.Ja polecam osobiście swojego lekarza z Vita medica z Siedlec skąd pochodze.Pozdr