Sprząt do kąpieli dla niemowlaka fot. Fotolia

Sprzęty do kąpieli dziecka

Dla młodych rodziców pierwsze kąpiele dziecka mogą być stresem. Dzięki wygodnym akcesoriom ta czynność będzie prostsza i łatwiejsza.
Małgorzata Świgoń / 18.03.2015 05:02
Sprząt do kąpieli dla niemowlaka fot. Fotolia

Najwygodniejsze sprzęty do kąpieli dziecka:

Materacyk

Rodzice, dopóki nie oswoją się z dzieckiem i nie nabiorą wprawy w pielęgnacji, mogą kąpać dzidziusia bez wanienki. Najwygodniej jest rozłożyć na stole materac (z gąbki) do kąpieli i na nim obmyć niemowlę. Można też włożyć materac do wanienki. Daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Chroni dziecko przed zanurzeniem się w wodzie. Cena od 13 zł.

Wanienka

Rodzice mają do wyboru wiele rodzajów. Bardzo wygodne i przyjemne w dotyku są wanienki nadmuchiwane. Mają tę zaletę, że wszędzie je można ze sobą zabrać. Ich wadą jest brak stabilności. Wygodne są plastikowe modele z hamakami. Dopina się w nich leżak z materiału. Można go mocować tak, by umożliwiał ułożenie malca w pozycji leżącej lub półsiedzącej. Leżak podtrzymuje ciało dziecka, zapewnia stabilność i zapobiega ześlizgnięciu się malucha do wody (cena od ok. 40 zł).

Komoda kąpielowa

Szczególnie wygodna w przypadku noworodków. Wygląda jak mała etażerka z trzema półkami. Łączy w sobie kilka funkcji. Na najwyższej znajduje się wanienka, niżej umieszczone są pojemniki na potrzebne przybory. Zaopatrzona jest w kółka, które ułatwiają przesuwanie mebla. Niektóre modele mają dodatkowo przewijak. Wówczas wszystko znajduje się pod ręką. Cena ok. 200 zł.

Wiadro do kąpieli

Dla starszych dzieci, które już siedzą. Dziecko może być w nim zanurzone do ramion. (Cena ok. 60 zł).

Przeczytaj także: