POLECAMY

Sport a miesiączka

Właśnie dostałam pierwszą miesiączkę i nie wiem co zrobić. Nie wiem co zrobić dlatego, że jutro mam sparing piłki ręcznej.

Sport a miesiączka

Właśnie dostałam pierwszą miesiączkę i nie wiem co zrobić. Nie wiem co zrobić dlatego, że jutro mam sparing piłki ręcznej. Jestem w drużynie bardzo ważnym zawodnikiem. Kocham ten sport i nie chcę zrezygnować z ważnego sparingu przez miesiączkę. Myślę, że pierwsza miesiączka nie będzie obfita gdy poddam się wysiłkowi fizycznemu. Myślę o tym, że jak będzie mnie bolał brzuch, to wezmę tabletkę przeciwbólową, zakładam podpaskę i śmigam na sparing. Czekam na rozpatrzenie mojego pytania.

Justynka

Pewnie sparing już się odbył i nic strasznego się nie wydarzyło. Już sama odpowiedziałaś na swoje pytanie. Jeśli twoje dolegliwości bólowe nie są bardzo silne to aktywność sportowa nie jest przeciwwskazana. W przypadku bólu możesz przyjmować leki przeciwbólowe ewentualnie środki o działaniu rozkurczowym. Na przyszłość pamiętaj, że pierwsze miesiączki z reguły są nieregularne. Cykl staje się regularny po około dwóch latach od pierwszej miesiączki.

Zobacz:

Pierwsza miesiączka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)