POLECAMY

Jak powinno się rozwijać siedmiomiesięczne niemowlę?

Zastanawiasz się, czy twój maluch dobrze się rozwija? Oto co powinien umieć w wieku 7 miesięcy!
Jak powinno się rozwijać siedmiomiesięczne niemowlę? fot. Fotolia

Rozwój psychofizyczny dziecka w 7. miesiącu życia

Dziecko w 7. miesiącu życia zaczyna pełzać. Czasem zdarza się, że porusza się do tyłu. Nie musi być to powodem do zmartwień, bowiem dzieciom po prostu jest tak wygodniej i łatwiej! Jeśli zaobserwowałaś, że jedna ze stron ciała dziecka jest lepiej rozwinięta, zaakceptuj to. Zmuszanie dziecka do pracy inną rączką niż ta przez nie wybrana może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Dzieci, które skończyły 7 miesięcy mogą powoli zaczynać siadać, choć wcale nie muszą. Mają jeszcze czas na nabycie tej umiejętności. Nie zmuszaj również smyka do zapoznawania się z obcymi. Jeśli się ich boi, zaakceptuj to. To znak, że odróżnia bliskich od osób spoza domowego ogniska.

Czego uczyć dziecko w 7. miesiącu życia?

Powolutku, o ile smyk potrafi już siedzieć, możesz zacząć uczyć go picia z kubeczka niekapka. Wlej do niego jednak gęstszy soczek, by maluch się nie zakrztusił. Jak najczęściej zwracaj się również do niego po imieniu. Właśnie z tym okresie życia maluch zaczyna na nie reagować.

Podczas spacerów podawaj dziecku do rączek kwiatki, szyszki czy zabawki, które wzięłaś z domu. Niech bada otaczający je świat wszystkimi zmysłami!

Umiejętności, które nabywa  7. miesięczne dziecka w skrócie

  • Zaczyna próbować siadać bez podparcia
  • Potrafi samodzielnie zjeść kukurydzianego chrupka
  • Nie chce dzielić się zabawkami
  • Pełza w kierunku, który mu wskażesz
  • Potrafi obrócić zabawkę w rękach
  • Gaworzy łącząc proste sylaby

Dowiedz się więcej o rozwoju niemowlęcia:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)