Rozszerzanie diety niemowlęcia

W naszym kraju przyjęło się że jako pierwsze podaje się utarte jabłko, ale równie dobrze możesz podać inny produkt dozwolony od - 6 miesiąca.
/ 01.10.2007 12:23

W naszym kraju przyjęło się że jako pierwsze podaje się utarte jabłko, ale równie dobrze możesz podać inny produkt dozwolony od - 6 miesiąca. Jaka powinna być odpowiednia dieta niemowlaka?

Nowe pokarmy podawaj maluchowi w niewielkich ilościach (jedną dwie łyżeczki), stopniowo zwiększając porcje. W tym czasie utrzymuj ilość karmień piersią wg, potrzeb dziecka.

Dietę należy rozszerzać powoli podając jeden produkt na kilka dni, aby w razie wystąpienia objawów nietolerancji łatwo było zidentyfikować źródło.

Nietolerancja może objawić się wysypką, wymiotami, biegunką lub bólami brzuszka.

Pamiętaj nietolerancja nie jest alergią, związana jest z niedojrzałością do trawienia przez układ pokarmowy dziecka danego produktu.

Zaleca się podawanie innych posiłków niż mleczne:

  • 2-3 razy na dzień w wieku od 6 do 8 miesiąca życia
  • 3-4 razy na dzień w wieku od 9 do 11 miesiąca życia
  • 4-5 razy na dzień w wieku od 12 do 24 miesiąca życia

Więcej informacji na www.osesek.pl www.osesek.pl - Portal dla rodziców niemowląt i małych dzieci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/25.01.2010 21:49
rzeczywiście to wkurzające. Dyskryminacja dzieci karmionych butelką jest ogromna. A nam matką wmawia się, że nasze dzieci będę więcej chorowac itd, bo nie dostaja mleka mamy.
/04.06.2010 00:47
Karmione piersią są mądrzejsze. Nie napiszą "nam matką" zamiast "nam matkom"... :P
/09.11.2012 13:18
jesteś w wielkim błędzie to czy dziecko będzie mądre zaleczy od dużej pracy rodziców jaka włożą w prawidłowy rozwój dziecka zabawy odpowiednie i rozwijające mózg dieta i wspólne spędzanie czasu mądrość nie bierze się z kosmosu ani z twojego cycka dzieci butelkowe są tak samo mądre jak te cyckowi pozdrawia mama dziecka butelkowego
/08.10.2008 14:14
To wszystko to jakaś głupota.Mój synek miał 2,5 miesiąca gdy zjadł pierwsza przetarta zupke jarzynowa a 3 jak zjadl zupke z miesem.Dziecko powinno sie samemu wychowywac a nie tak jak jest napisane w ksiazkach i jak mowia lekarze.Kazde dziecko wychowuje sie indywidualnie,jedno ma kolki a drugie nie.Wiec dla mnie co tu jest napisane to wielka glupota...
POKAŻ KOMENTARZE (6)