Proviron na poprawę nasienia

Mój mąż od ponad 2 miesięcy zażywa lek Proviron – 25. Jeszcze 2 tygodnie zostało do końca 3 miesięcznej kuracji. O dzieciaczka staramy się już od ponad roku.

Proviron na poprawę nasienia

Mój mąż od ponad 2 miesięcy zażywa lek Proviron – 25. Jeszcze 2 tygodnie zostało do końca 3 miesięcznej kuracji. O dzieciaczka staramy się już od ponad roku. Na wielu forach przeczytałam, że w czasie zażywania starali się o dzieciaczka i im się udawało. Inni nie byli zadowoleni. Nam lekarz kazał się przez ten czas zabezpieczać i dopiero po skończeniu
zacząć starania! Jak to jest z tym lekiem? Czy mam szanse po tym leku zajść w ciążę? Jakie są Pani opinie na temat tego leku?

Monika

Myślę, że należy dostosować się do zaleceń lekarskich. W oligozoospermii (obniżona liczba plemników) zaleca się 1 tabletkę Proviron 25 mg dwa razy lub trzy razy dziennie na cykl spermatogenezy, czyli 90 dni. Uważa się, że Proviron polepsza ruchliwość plemników a nawet ich liczebność. Jest to lek powszechnie stosowany w leczeniu męskiej niepłodności. Swojej opinii tutaj nie przedstawię ale posłużę się opinią Roberta M.L. Winstona (ginekolog specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Kierownik Oddziału Leczenia Niepłodności w szpitalu w Londynie. Autor „Dlaczego nie mamy dziecka”.). Właśnie on podaje” Stosowano ten lek przez wiele lat u wielu pacjentów; jakkolwiek u części stwierdzono poprawę liczebności plemników, to całkiem możliwe, że stało się to samoistnie. Bardzo niewielu mężczyzn zażywających Proviron stało się ojcami, chyba tylu, ilu byłoby nimi przez przypadek”.

Mimo opinii Winstona proszę być dobrej myśli. Wiele spraw w medycynie przybiera inny obrót niż wskazują na to powszechne opinie. Nie wszystko jest zbadane i określone. Jest znaczny postęp w medycynie jednak nie opanowała ona wszystkiego. Nie nad wszystkim kontrole mają np. lekarze. Jeśli mąż pali papierosy wskazane byłoby by zaprzestał lub chociaż ograniczył ich liczbę. Proszę zachęcić męża do przyjmowania produktów bogatych w selen, witaminę E oraz cynk.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)