Producent i jego zalecenia

Producent na opakowaniu pisze, że mleko powinno być zjedzone w ciągu godziny od momentu jego zrobienia i nie wolno już raz zrobionego mleka podgrzewać.
Producent i jego zalecenia

Witam. Musimy zmienić naszej trzytygodniowej córeczce mleko, bo po NAN 1 ma zaparcia i pojawiły się kolki. Moje pytanie jest takie, czy po mleku Bebilon Comfort to powinno ustąpić w jakiś sposób, czy przynajmniej zmniejszą się dolegliwości i czy to mleko można podgrzewać powiedzmy po 2 godzinach od momentu jego zrobienia, bo producent na opakowaniu pisze, że mleko powinno być zjedzone w ciągu godziny od momentu jego zrobienia i nie wolno już raz zrobionego mleka podgrzewać jeśli jest zimne?

Łukasz Prokop

Założenie jest takie, że problemy z zaparciami powinny minąć a kolka zniknąć, jeśli dokona się zmiany mieszanki. Ale szczerze mówiąc, nie zawsze tak jest. Aby zapobiegać zaparciom, proszę podawać dziecku herbatkę z kopru włoskiego. A na kolkę spróbować sposobów, które opisałam w innych odpowiedziach. Co do podgrzewania i zjadania mieszanki proszę dostosować się do zaleceń producenta, ponieważ może być tak, że mleko podgrzewane jest pozbawione określonych wartości lub nawet zachodzą w nim niepożądane reakcje. Producent się na tym zna i myślę, że bez powodu tego nie zalecił (raczej nie zrobił tego po to, aby się kręcił biznes - bo takim sposobem szybciej kończy się mieszanka w pudełku - gdy nie można jej podać drugi raz).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)