POLECAMY

Późne ząbkowanie

Moja córeczka ma piętnaście miesięcy i nie ma jeszcze ząbków czy to normalne?
Późne ząbkowanie

Moja córeczka ma piętnaście miesięcy i nie ma jeszcze ząbków czy to normalne?  A mój synek miał dwanaście miesięcy jak dostał. A może jest jakaś maść na zmiękczenie dziąseł?

Mesmarcz
Myślę, że należy cierpliwie poczekać na pierwszy ząbek. Istnieje ogólny schemat wyżynania się ząbków, ale to tylko schemat. Mimo tego, że maluch ma już piętnaście miesięcy, proszę się nie niepokoić, ponieważ anodoncja (wada wrodzona polegająca na braku zębów i ich zawiązków ) to bardzo rzadki przypadek. Nie znam maści na zmiękczanie dziąseł. Proszę pamiętać o dbaniu o higienę jamy ustnej maluszka, pomimo braku ząbków. Jest to działanie profilaktyczne (zapobiega próchnicy).

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/4 lata temu
U nas ząbki dziwnie wychodzą to znaczy, jak miał pół roku wyszły dolne jedynki, teraz ma 14 miesięcy i żadnego nowego. Kiedyś już myślałam że coś wychodzi bo gorączkował powyżej 38 st, podałam mu wtedy milifen - ibuprofen w syropku, na którego on dobrze reaguje, a tu okazało się że trzydniówka bo później był zesypany na brzuszku, pleckach i głowie. Czekam cierpliwie co mi pozostaje.
/9 lat temu
moja ma skończona 17 miesięcy i też jeszcze nie ma ani jednego ząbka:(
/4 lata temu
Mój synek też ma skończone 17 miesięcy i ani jednego ząbka
POKAŻ KOMENTARZE (2)