Poziom leukocytów w moczu u miesięcznego dziecka

Mój maluszek ma od 3 tygodni odparzenia i pojawiły się niedawno krostki, które zamieniają w większe placki. Robiliśmy badanie ogólne moczu i wykazało leukocytów 6 ale w badaniu nie pojawiły się żadne bakterie.
Poziom leukocytów w moczu u miesięcznego dziecka

Mój maluszek ma od 3 tygodni odparzenia i pojawiły się niedawno krostki, które zamieniają w większe placki. Robiliśmy badanie ogólne moczu i wykazało leukocytów 6 ale w badaniu nie pojawiły się żadne bakterie. Czy taka ilość to świadczyć może o zakażeniu układu moczowego i powinnam zrobić posiew?

Agnieszka

Przede wszystkim z wynikiem należy udać się do pediatry, który może zlecić posiew moczu. A póki co proszę przestać stosować nawilżane chusteczki, do podmywania stosować normalną wodę. Pupcię niemowlęcia myć płatkami moczonymi w wodzie, ewentualnie szare mydło. Po umyciu pupci należy ją dokładnie osuszyć ruchem dotykowym, nie może być wilgotna. Proszę spróbować wietrzyć pośladki tzn. w pomieszczeniu, w którym jest ciepło – położyć maluszka bez pampersa lub na otwartym pampersie na brzuszku (np. na przewijaku). Nie zostawiać maluszka samego w takiej pozycji. Proszę zaniechać stosowania pudru, ponieważ często się zbryla i jego grudki powodują odparzenia również. Można stosować sudocrem, alantan.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
Bardzo, ale to bardzo proszę o szybką odpowiedź. 3-miesięczny maluszek ma b. wysoka temperaturę (40-41 stopni). W szpitalu zlecili rano badanie moczu - z badania wynika, że leukocytów jest aż 70. Nie wiem co to oznacza, wiem że o wiele, wiele za dużo. Wskazuje na zapalenie dróg moczowych. I co dalej
/5 lat temu
Twoje dziecko ma 40stopni goraczki a ty siadasz na komputer i pytasz o rade?????? :O