POLECAMY

Powrót miesiączki w okresie karmienia piersią

Jestem mamą 10-miesięcznego dziecka. Przez pełne sześć tygodni po porodzie krwawiłam.
Powrót miesiączki w okresie karmienia piersią

Jestem mamą 10-miesięcznego dziecka. Przez pełne sześć tygodni po porodzie krwawiłam. Później dostałam miesiączkę po czternastu tygodniach. Następnie miałam dwie regularne, kolejną po ośmiu tygodniach. Dziś mija dwanaście tygodni i trzy dni od ostatniej i nadal nie mam. Dziecko jest karmione cały czas piersią. Czy to może mieć wpływ na tak rozregulowany cykl? Zrobiłam już cztery testy ciążowe ale wszystkie wykazują wynik negatywny. Czy to możliwe żeby tyle testów było błędnych?

Kamila

W okresie karmienia miesiączka może się w ogóle nie pojawić. Jeśli miesiączka pojawi się wówczas gdy mama karmi dziecko piersią, może ona być nieregularna. Ma to związek z tym, że w czasie karmienia w organizmie kobiety wytwarza się prolaktyna- hamuje ona pracę przysadki mózgowej i jajników odpowiedzialnych za cykliczne pojawianie się miesięcznych krwawień. Jednocześnie wpływa on na wytwarzanie się pokarmu. Jednak w tym okresie istnieje możliwość zajścia w ciążę. Myślę, że testy po tak długim czasie dałyby wynik pozytywny, gdyby była pani w ciąży.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Trojan, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/2 lata temu
Witam pierwszej miesiaczki po porodzie dostalam miesiac po porodzie a karmie piersia teraz powinnam miec okres i go nie mam tez sie boje ze jestem w ciazy czy to mormalne
/2 lata temu
Karmię już 14 miesięcy a raczej "dokarmiam" miałam już 3 regularne miesiączki, teraz okres spóźnia mi się dwa miesiące. Wiedziałam, że okres może być nieregularny, dlatego się nie przejmowałam. Dopiero zaczęłam się przejmować jak zaczęło mi sie robić niedobrze w trakcie jazdy autem. Przerażona, pobiegłam do apteki po 2 testy. Jeden zrobiłam wieczorem a drugi rano. Wynik negatywny. Badania mam ok. Więc tak to już jest z matkami karmiącymi. Pozdrawiam
/3 lata temu
Jestem mamą 8miesięcznej Amelki od czasu krwawienia po porodowego nie mam miesiączki do dziś. Miesiączka może nie wystąpić do roku przy intensywnym karmieniu piersią.
POKAŻ KOMENTARZE (4)