POLECAMY

Powrót do karmienia piersią

Chciałabym wrócić do karmienia, ale moja córka nie chce chwycić ani piersi ani sutka (które w ogóle nie wystają), strasznie się przy tym denerwuje i płacze. A ja mam już coraz mniej mleka.
Powrót do karmienia piersią

3.5 tygodnia temu urodziłam córeczkę, mieszkam w Irlandii więc z uzyskaniem pomocy w języku polskim mam problem. W szpitalu karmiłam ją piersią przez pierwsze dni, później miałam problemy zdrowotne i zażywałam antybiotyki i odstawiłam małą od piersi. Chciałabym wrócić do karmienia, ale moja córka nie chce chwycić ani piersi ani sutka (które w ogóle nie wystają), strasznie się przy tym denerwuje i płacze. A ja mam już coraz mniej mleka.

Beti

Zachowanie pani córeczki jest normalne w takich przypadkach. Mam na myśli to, że maluszki które już „poznały smak mleczka z buteleczki” mogą niechętnie przestawiać się na pierś. Ale droga pani mamo jest to możliwe aby nadal karmić córcię piersią – tylko wymaga to wytrwałości i cierpliwości. Proszę pić herbatkę pobudzającą laktację - herbatka z anyżu, kopru włoskiego. Jak najczęściej przystawiać córcię do piersi - nawet wcześniej zanim da sygnał, że jest głodna. W dzień co najmniej co 1.5 godziny a w nocy co 3 godziny. Jeśli dziecko nie chce ssać można je zachęcać przez wkraplanie pokarmu w kącik ust za pomocą zakraplacza lub specjalnego Systemu Wspomagającego Karmienie. Wielkie znaczenie ma prawidłowa technika karmienia. Przed karmieniem może pani uwydatnić brodawkę przez ręczną stymulację, położenie na nią kostki lodu lub wyciągnięcie brodawki laktatorem lub własnoręcznie wykonanym prostym urządzeniem ze zwykłej strzykawki (odciąć część do której dołącza się igłę - tą stroną przyłożyć do piersi i pociągnąć za tłok). Przez kilka dni często odciągać pokarm (jeśliby córeczka nie chciała ssać - odciąganie po to aby pobudzić piersi do działania). Proszę zrobić sobie jeden dzień wolny i położyć się z maluszkiem do łóżka i skupić się tylko na nauce ssania. Zachęcam do przeczytania odpowiedzi na podobne pytania - ćwiczenie dobrego odruchu ssania.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Spróbuj popić przez jakiś czas femaltiker to mleko powinni wrócić i dziecko przestanie się denerwować. U mnie po kuracji tym słodem jęczmiennym mleko prawie leciało ciurkiem...