Postępowanie po wyłyżeczkowaniu

Jestem 3 miesiące po porodzie. W 7 tygodniu dostałam pierwszej miesiączki, która była bardzo obfita i trwała 10 dni. Po 2 tygodniach plamiłam przez jakieś 4 dni i w następnym miesiącu dostałam drugiej miesiączki, która była jeszcze bardziej obfitsza, prawie krwotok.
/ 14.03.2008 17:35

Postępowanie po wyłyżeczkowaniu

Jestem 3 miesiące po porodzie. W 7 tygodniu dostałam pierwszej miesiączki, która była bardzo obfita i trwała 10 dni. Po 2 tygodniach plamiłam przez jakieś 4 dni i w następnym miesiącu dostałam drugiej miesiączki, która była jeszcze bardziej obfitsza, prawie krwotok. W międzyczasie byłam na wizycie u lekarza, który badał mnie i robił USG, twierdząc, że wszystko po porodzie jest w porządku. W 3 dniu drugiej miesiączki trafiłam do szpitala, przez dzień leczyli mnie farmakologicznie, po czym zostałam poddana zabiegowi wyłyżeczkowania macicy. Teraz jestem 3 dzień po zabiegu, trochę pobolewa mnie krzyż, podbrzusze i plamię. Czy mogę podnosić i opiekować się normalnie swoim 3-miesięcznym dzieckiem? Do ilu kilogramów mogę
dźwigać i przez jaki czas ewentualnie oszczędzać się.

Margoz

Przez pierwsze dni mogą utrzymywać się lekkie pobolewania dołem brzucha. Plamienie może utrzymywać się również przez kilka dni. W tym czasie powinna pani unikać współżycia oraz kąpieli w gorącej wodzie. Raczej wskazany jest prysznic. Nie powinna pani korzystać z basenu i stosowania tamponów. Celem takiego postępowania jest uniknięcie wprowadzenia infekcji. Nadmierny wysiłek fizyczny nie jest wskazany. A czym jest dla pani taki wysiłek to sama pani potrafi określić. Jeśli jest to opieka nad dzieckiem to warto aby ktoś od pani ją przejął. Jeśli opieka nad dzieckiem nie jest dla pani wyczerpująca to może pani ją sprawować. Wypoczynek jest wskazany po wyłyżeczkowaniu jamy macicy. Dziecko może pani brać na ręce- po prostu nie należy się przemęczać. Nie dźwigać ciężkich rzeczy np. nie przesuwać szafek, nie nosić ciężkich zakupów.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)