Podejrzewam ciążę - brak okresu

Mam 39 lat. Staram się z mężem o dziecko od 3.5 roku. Ostatni okres miałam 2. lutego. Cykle mam co 26 lub 29 dni.
/ 30.03.2012 14:03

Podejrzewam ciążę-brak okresu

Mam 39 lat. Staram się z mężem o dziecko od 3.5 roku. Ostatni okres miałam 2. lutego. Cykle mam co 26 lub 29 dni. Nie pojawił się następny okres. Mam powiększone piersi i sutki. Są momenty, że swędzą i lekko pobolewają. Są bóle brzucha jednej strony lub drugiej. Robiłam test
ciążowy 5. lutego koło godziny 17 ale wtedy nie mogłam oddać moczu i więcej wypiłam wody żeby się wysikać do badania. Myślę, że był za bardzo rozcieńczony. Mam cały czas wzdęcia i są momenty w godzinach popołudniowych, że częściej oddaję mocz. Rano temperatura w pochwie 37.3 37.4. Są momenty kłucia macicy ale praktycznie niebolesne. Podejrzewam ciążę.

Destyny

Z jakiej przyczyny wykonała pani test ciążowy 5. lutego? Skoro ostatnia miesiączka miała miejsce 2. lutego. Test ciążowy należy wykonać w dniu spodziewanej miesiączki lub później. Zatem w pani przypadku na początku marca. Proponuję wykonać domowy test ciążowy z porannego moczu. Bez względu na wynik testu proszę udać się do ginekologa. Od ostatniej miesiączki minęło 8 tygodni. Ginekolog powinien określić przyczynę zatrzymania miesiączki. Podczas badania potwierdzi również ciążę w przypadku jej obecności.

Pozdrawiam serdecznie