Pierwsza wizyta ginekologiczna i obfite miesiączki

Chciałabym się dowiedzieć czy badanie ginekologiczne boli? Bardzo obawiam się pierwszej wizyty, ale będę zmuszona iść, ponieważ mam bardzo obfite i bolesne miesiączki.
/ 03.06.2011 10:35

Pierwsza wizyta ginekologiczna i obfite miesiączki

Chciałabym się dowiedzieć czy badanie ginekologiczne boli? Bardzo obawiam się pierwszej wizyty, ale będę zmuszona iść, ponieważ mam bardzo obfite i bolesne miesiączki. Czy przy tych objawach jest potrzebna wizyta czy mogłaby pani mi coś poradzić?

Kasia

Obfite i bolesne miesiączki należy skonsultować z ginekologiem. Jeśli są one faktycznie obfite tzn. zmienia pani podpaski (zużywa więcej niż 10 podpasek na dobę) lub tampon bardzo często i występują skrzepy to wizyta jest konieczna. Takie obfite miesiączki mogą prowadzić do anemii. Różne mogą być przyczyny obfitych miesiączek. Dlatego też konieczne jest by lekarz ja określił i wprowadził leczenie jeśli będzie to wymagane- np. przy zaburzeniach hormonalnych. Nierzadko zdarza się, że żadnej ginekologicznej przyczyny nie ma, a miesiączki mimo to są obfite. W przypadku bolesnych miesiączek stosuje się leki przeciwbólowe. Na temat bólu podczas badania ginekologicznego trudno się wypowiadać. Każda kobieta ma różną wrażliwość na ból. Sposób badania zależy też od tego czy kobieta współżyła czy ma rozciągliwą błonę dziewiczą czy nie. Podczas badania proszę pamiętać o tym by rozluźnić pośladki i jak najniżej zesunąć się na fotelu ginekologicznym. Głowa do góry – lekarz wszystko powie i udzieli odpowiednich instrukcji. Do ginekologa najlepiej udać się po miesiączce. 

Zobacz:

Pierwsza wizyta u ginekologa

Pozdrawiam serdecznie