Owulacja po wyłyżeczkowaniu

Poroniłam w 12. tygodniu ciąży. Miałam zabieg łyżeczkowania. Po 42 dniach od zabiegu dostałam pierwszą miesiączkę. Mam pytanie, kiedy mniej więcej mogę spodziewać się dni płodnych?
/ 23.08.2007 12:45

Owulacja po wyłyżeczkowaniu

Poroniłam w 12. tygodniu ciąży. Miałam zabieg łyżeczkowania. Po 42 dniach od zabiegu dostałam pierwszą miesiączkę. Mam pytanie, kiedy mniej więcej mogę spodziewać się dni płodnych? Dodam, że przed ciążą i zabiegiem miałam regularne miesiączki ( co 29 dni). Mam jeszcze jedno pytanie, czy po pierwszej miesiączce od zabiegu łyżeczkowania można zajść w ciążę czy lepiej się wstrzymać?? Fizycznie i psychicznie już doszłam do siebie i jesteśmy z mężem gotowi na kolejne starania.

Agnieszka

Owszem po zabiegu wyłyżeczkowania można zajść w ciążę i to przed pierwszą miesiączką (bowiem owulacja następuje przed miesiączką). Czasami pierwszy cykl może być bezowulacyjny. Jednak zaleca się odczekać 3 miesiące. Niektórzy ginekolodzy uważają, że miesiąc. Jednak większość, że minimum 3 miesiące. Szybkie ponowne zajście w ciąże może powodować zagrożenie ciąży. W tym czasie już powinna pani przyjmować kwas foliowy. Przez ten czas miesiączki raczej powinny stać się regularne. Do owulacji dochodzi w połowie cyklu. Może pani zastosować testy owulacyjne lub metodę termiczną oraz Billingsów.

Zobacz:

Jak obliczyć dni płodne?,

 

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)