POLECAMY

Otyłość noworodka

Moja córka urodziła się w 38 tyg ciąży z wagą 2950 g .Wychodząc ze szpitala miała 2680 g i przez pierwsze 14 dni przytyła 0.5 kg. A teraz co tydzień tyje 500 g .
Otyłość noworodka

Moja córka urodziła się w 38 tyg ciąży z wagą 2950 g .Wychodząc ze szpitala miała 2680 g i przez pierwsze 14 dni przytyła 0.5 kg. A teraz co tydzień tyje 500 g . Mając 28 dni ważyła 4200 g i lekarka kazała małej podawać wodę w butelce. Ja karmię piersią i nie chcę przechodzić na butelki. Mała nawet smoczka nie chce wziąć i wodą pluje. Czy naprawdę jest aż tak gruba, że trzeba ją nawadniać?

Wiolkafatima
Dziwna sprawa, od zawsze wiadomo, że dzieci karmione piersią nie ma potrzeby dopajać aż do 6 miesiąca, można owszem podać np. herbatkę z kopru włoskiego – ale to raczej w trudnościach z oddawaniem stolca lub gazów. Kolejna wiadoma od dawna rzecz to to, że mleko matki to wartościowy i dostosowany do potrzeb każdego niemowlęcia, pokarm. Fakt faktem, że przyrost masy ciała o 500 g na tydzień to dość dużo, prawidłowy przyrost masy ciała powinien wynosić od 125g – 220g na tydzień (lub trochę więcej). Jeśli już koniecznie musi pani podawać dziecku wodę (choć jakoś nie mam do tego przekonania) może pani kupić specjalny ustnik do butelki po to aby nie przyzwyczajać maluszka do smoczka.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/7 lat temu
nie ma niczym się przejmować to jest normalne
/4 lata temu
oj lepiej nawet tak nie mysl. zaniedbanie w tej kwestii może miec powazne konsekwencje nawet w nauce dzieci. poczytaj sobie o tym w "Chcemy być rodzicami". jest swiezy dobry artykul, ktory moze troche rozjasnic w tej sytuacji
/7 lat temu
FAKTYCZNIE JEST TO TROCHĘ ZA DUŻO MÓJ MAŁY W CIĄGU MIESIĄCA MIMO ŻE PIŁ WODĘ I KOPER PONIEWAŻ MIAŁ KOLKI PRZYBIERAŁ 1 kg i było bardzo dobrze może niech pani zwróci uwagę na to co pani je może są tam jakieś nie takie żeczy któr powodują przyrost takiej wagi a przecież najważniejsze jest zdrowie dziecka:) pozdrawiam cieplutko matka dwojga dzieci:)
POKAŻ KOMENTARZE (1)