POLECAMY

Operacja piersi a karmienie dziecka

W dzisiejszych czasach wiele kobiet ma za sobą różnego rodzaju operacje piersi. Jedne mogą być spowodowane problemami zdrowotnymi, inne względami estetycznymi. Zastanawiasz się, czy po operacji biustu możesz wykarmić dziecko? Przekonaj się!
Operacja piersi a karmienie dziecka

Po operacji piersi niezbędna jest konsultacja z lekarzem odnośnie karmienia piersią

Po pierwsze, powinnaś porozmawiać o tym z Twoim lekarzem. Być może będziesz mile zaskoczona. Jeśli jednak okaże się, że nie będziesz w stanie wyprodukować wystarczającej ilości mleka, by wykarmić swoje dziecko, nie zniechęcaj się tym. Każda ilość pokarmu, którym obdarzysz swoje maleństwo, jest cenna. W każdym mililitrze znajdują się przeciwciała i składniki odżywcze, których ponieważ ich stężenie w mleku jest zbyt małe, by stanowić toksyczne zagrożenie dla niemowlęcia.

Pamiętaj również o tym, że macierzyństwo nie polega jedynie na dostarczaniu pokarmu. Karmienie piersią to wyjątkowy czas spędzany z dzieckiem. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko doświadczyło tych wyjątkowych chwil, możesz zaopatrzyć się w tak zwany SNS, czyli system wspomagający karmienie. Dzięki niemu pokarm będzie dostarczany dziecku podczas ssania Twojej piersi za pomocą cieniutkich rurek. Inny sposób to po prostu dokarmianie butelką po każdym karmieniu piersią.

Operacja zmniejszenia piersi a przepływ mleka

Większość kobiet, które przeszły zabieg zmniejszenia piersi, wciąż jest w stanie wyprodukować pewną ilość pokarmu. Jednak ten typ operacji zazwyczaj nie pozwala późniejszym matkom na wyprodukowanie wystarczającej ilości mleka, by wykarmić nim dziecko. W niektórych przypadkach brodawka sutkowa zostaje odcięta i ponownie przytwierdzona w innym miejscu na piersi. 

Zobacz też : Karmienie piersią a choroby

Jeśli brodawka została odcięta i nie ma w niej już czucia, karmienie piersią jest niemożliwe. Istnieją też rzadkie przypadki, kiedy przecięte nerwy odzyskują dawną sprawność, jednak to nie zdarza się często.

Rada jest zawsze taka sama, skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem, aby uzyskać pomoc!

Operacja zwiększenia biustu

Najważniejsze są brodawki sutkowe! Z tego właśnie powodu w wielu przypadkach karmienie piersią jest możliwe  Większość chirurgów robi nacięcia blisko pachy lub pod piersią, tam gdzie styka się ona z tułowiem.

Jeśli gruczoł mleczny zostanie nienaruszony, generalnie nie ma przeciwwskazań do późniejszego karmienia piersią.

Niektóre mamy martwią się jednak kwestią wycieków z implantów, które mogą przedostać się do mleka, jednak są to bezpodstawne obawy. Strach przed wyciekającymi implantami, obecny jeszcze kilka lat temu, okazał się być niepoparty żadnymi poważnymi badaniami. Niezależnie od tego, czy Twoje implanty są z silikonu, czy z saliny, nie stanowią zagrożenia dla Twojego dziecka, pod warunkiem że są umieszczone pod mięśniami klatki piersiowej. 

Zobacz też : Czego nie wolno spożywać karmiąc piersią

Artykuł jest fragmentem książki Mamie na ratunek. Karmienie piersią,  wydawnictwa Helion

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)