POLECAMY

Noworodek nie miał sił do ssania?

6 tygodni temu urodziłam zdrowego synka. Zaczęłam karmić piersią. Mały musiał się najpierw nauczyć ssania. Podczas karmienia często zasypiał. Na drugi dzień musiałam mu dać butelkę ponieważ pielęgniarka powiedziała mi, że on nie ma sił na ssanie.

Noworodek nie miał sił do ssania?

6 tygodni temu urodziłam zdrowego synka. Zaczęłam karmić piersią. Mały musiał się najpierw nauczyć ssania. Podczas karmienia często zasypiał. Na drugi dzień musiałam mu dać butelkę ponieważ pielęgniarka powiedziała mi, że on nie ma sił na ssanie. Po powrocie do domu karmiłam na żądanie bez butelki. Większą część czasu przesypiał przy piersi jak go kładłam do kołyski zaczynał krzyczeć i znowu pierś i tak cały czas. Doszło do tego, że dostałam gorączki z osłabienia a mały nadal krzyczał. Dałam mu butelkę i od tamtej pory jest 15-20 minut jedna pierś, przewijanie, następnie druga pierś i na koniec butelka. Chciałabym go karmić tylko piersią. Moje problemy to: on zasypia (trudno go wybudzić) przy piersi, zaczyna nie chcieć do piersi krzyczy, bije pierś. Nie wiem w jaki sposób odstawić go od butelki. Od paru dni zaczęłam odciągać pokarm (jest go nie wiele) i podaje go butelką.

Agnieszka

Najczęściej wcześniaczki nie mają silnego odruchu ssania i są słabsze oraz dzieci po porodzie zabiegowym (pierwsze doby) więc nie wiem dlaczego pani synek nie miał sił do ssania. W 6 tygodniu po porodzie mleka podczas odciągania nie będzie dużej ilości tylko małe porcje. Proszę zastosować wszystkie sposoby na pobudzenie laktacji i przystawiać synka do piersi zanim porządnie zgłodnieje. Ważne aby zapoznać się z teorią na temat kryzysu laktacyjnego. Zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami na podobne pytania:

Naprawa błędów w karmieniu

Kryzys laktacyjny

Powrót do karmienia naturalnego

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Ten sam problem. Wizyta u chiropraktyka pomaga. Podczas porodu doszło do przestawienia moście żuchwie . Co uniemożliwiało malcowi mocniej ssać. Kosztowało go to dużo energi dlatego po 15 min zasypiał nie najedzony i po 30 min znowu był głodny. A czymkolwiek może tez wchodzić w grę zapalnie mięśnie mostkowo obojczykiem sutkowego